دمپرهای جدید خودروهای الکتریکی

با توجه به پیشرفت خودروهای الکتریکی (Electric Vehicles)،می بینیم که روزانه به تعداد و سطح تکنولوژی های مرتبط به خودروهای الکتریکی  افزوده می شود.علت تولید خودروهای الکتریکی و هیبریدی، کاهش آلاینده های ناشی از احتراق سوخت های فسیلی است. این امر باعث شد این خودروها طراحی و تولید شوند تا با مصرف کم خود، آلودگی های محیط را کاهش دهند و از بروز خطرات انسانی در شهرها جلوگیری کنند.

طراحی ابتدایی خودرو های الکتریکی بسیار ساده بود. اما با گذر زمان تغییراتی در سیستم آنها صورت گرفت که منجر به بهینه شدن خودرو شد. از سری این تغییرات میتوان به  باز مصرف (Reuse) الکتریسته تلف شده در موتور اشاره کرد. یکی دیگر از تغییراتی که در این زمینه به وجود آمد، تغییر در سیستم ترمزگیری این خودروها بود که با نام سیستم ترمزهای ژنراتوری ( Regenerative Braking Sys ) معروف شد.

یکی از بخش های خودرو که دائماً انرژی واردشده را خنثا می کند کمک فنر یا دمپر ( Damper ) است. این بخش از خودرو مدام در حال نوسان است و به کمک سیال درون خود، ارتعاش های واردشده را به سیال منتقل می کند و انرژی ارتعاش ها را از بین می برد. از همین رو، مهندسان دمپرهایی را طراحی کرده اند که انرژی این ارتعاش ها را به انرژی الکتریکی تبدیل کند و از آن برای شارژ باتری بهره ببرد تا هنگام نیاز در موتور الکتریکی مصرف شود.

در این نوع از دمپرها (Regenerative Shock Absorbers) از یک بخش کنترل کننده سیستم تعلیق (Suspension Control Unit) استفاده میشود. که بخش های مختلف این دمپرها را کنترل می کند. بخش های دیگری که در این سیستم استفاده شده موتور الکترومغناطیسی خطی (Electromagnetic Linear Motor) و پمپ الکتروهیدرولیکی (Electro-hydraulic gear pump) است. بخش کنترلی از موتور و پمپ به کاررفته برای تغییر در میزان جریان سیال دمپر برای تغییر در نرخ خنثی سازی ارتعاش ها استفاده می کند. در سوی دیگر، همین بخش کنترلی به صورت معکوس از موتور و پمپ استفاده می کند تا انرژی ارتعاش ها را به انرژی الکتریکی تبدیل کند.

و در کلی از فشار روغنی که در دمپر است، جهت تولید الکتریسیته شارژ باتری استفاده می شود. این سیستم هنگام رانندگی در مسیرهای هموار و بدون دست انداز الکتریسیته زیادی تولید نمی کند. زیرا ارتعاش  به سیستم تعلیق خودرو وارد نمی شود، اما همین سیستم هنگام رانندگی در مسیرهای ناهموار و پردست انداز، هنگام پیچیدن، حین ترمزگیری و حین شتاب گیری خودرو، به خوبی کارایی خود را نشان می دهد و الکتریسیته قابل توجهی به دست می آورد.

به کارگیری این دمپرها در خودروهای الکتریکی که جرم آن ها بیش تر از ۲ تُن ( ۲۰۰۰ kg ) است بسیار موثر است. در این محدوده از جرم، ارتعاش ها انرژی زیادی میتوانند تولید کنند و با به کارگیری این دمپرها (Regenerative Shock Absorbers) می توان انرژی مکانیکی در دسترس را به انرژی الکتریکی تبدیل کرد.

با توجه به پیشرفت و توسعه خودروهای هیبرید،تلاش بر آن است که تمام بخش هایی که در آن ها انرژی هدر می رود و به گرما تبدیل می شود را بهینه کنند و با تبدیل آن انرژی ها به الکتریسیته، بازده خودروهای تمام برقی یا هیبریدی را افزایش دهند.

با سلامتیان خودرو به روز باش.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید