کمپانی فولکس واگن، تهدیدی جدید برای کمپانی تسلا؟
کمپانی فولکس واگن، تهدیدی جدید برای کمپانی تسلا؟ | سلامتیان خودرو محور |

کمپانی خودروسازی تسلا که در حال حاضر پادشاه قلمرو خودرو های برقی هست و ۱۴ درصد از همه ی بازار جهانی خودرو های برقی را در اختیار آن می باشد. ولی خودروساز های دیگری مانند کمپانی فولکس واگن تا رسیدن به کمپانی تسلا فاصله چندان زیادی ندارند.

کمپانی فولکس واگن، تهدیدی جدید برای کمپانی تسلا؟

به گزارش سلامتیان خودرو محور، خودروسازی کمپانی تسلا که اکنون پادشاه قلمرو خودروهای برقی هست در سال ۲۰۲۱ بیش از ۹۳۶ هزار دستگاه خودرو برقی به فروش رسانده هست. این کمپانی ۱۴ درصد از کل بازار جهانی خودرو های برقی را در اختیار دارد. ولی خودروساز های دیگری مانند کمپانی فولکس واگن تا رسیدن به تسلا فاصله زیادی ندارند. در سال گذشته کمپانی فولکس واگن اختیار ۱۱درصد از بازار جهانی خودرو برقی را در  دست خود داشت و فروش خود را نسبت به سال ۲۰۲۰ دو برابر نمود.

کمپانی فولکس واگن، تهدیدی جدید برای کمپانی تسلا؟

در حال حاضر این کمپانی در نظر دارد تا به جایگاه اول در بازار این خودرو ها برسد. گام اول در این راستا خداحافظی با همه ی خودرو های احتراقی و بنزینی می باشد. بعد از آن کمپانی فولکس تنها خودرو برقی می‌ فروشد. به این منظور کمپانی در نظر دارد هفت میلیارد دلار برای توسعه خود هزینه نماید. در مصاحبه‌ ای که نماینده گروه فولکس واگن با سی‌ان‌ان داشت گفت که رقیبان کمپانی فولکس در زمینه خودروسازی سوبارو، تویوتا و هوندا می باشند. ولی در زمینه خودروهای برقی تسلا پر اهمییت ترین رقیب آنهاست.

چالشهای کمپانی فولکس برای خودروسازی در آمریکا

به گفته این نماینده از جمله مشکلاتی که در آمریکا بر سر راه فولکس واگن قرار دارد این است که پیش‌تر این خودروسازی محبوبیت زیادی نداشت و دیرتر از همتایان خود وارد عرصه خودروهای شاسی بلند شد. خودروهایی که فولکس واگن می‌فروخت اروپایی بود و بازار آمریکا را از دست داده بود. مشکل بعدی جریمه ۲٫۸ میلیارد دلاری این کمپانی در سال ۲۰۱۷ به جرم تقلب در آزمایشات آلاینده خودرو های بنزینی بود که محبوبیت کمپانی فولکس را به شدت کاهش داد. وی گفت که برای بهبود این وضعیت تمام سعی خود را کرده‌ اند. هم چنین تعداد شاسی بلند های خود را از ۱۴ درصد به ۷۰ درصد رسانده‌ اند. این خودرو ها سبب افزایش محبوبیت این خودروساز می گردند.

مشکلات مربوط به ساخت باتری و کمبود افراد متخصص در زمینه این تکنولوژی در آمریکا از موانع دیگر فولکس واگن برای به دست گرفتن بازار خودرو های برقی در این کشور می باشد.

کمبود منابع به نفع فولکس هست؟

اما در کمال تعجب مشکلات زنجیره منابع جهانی به نفع این کمپانی خودروسازی تمام می گردد. پیشتر در زمان فروش خودرو ها، کمپانی فولکس به اندازه ۱۰۰ روز خودرو برای فروش داشت. برای تشویق مشتریان به خرید خودروها، کمپانی می‌ بایست تخفیف ۱۰ تا ۱۲ درصدی بر روی قیمت خودرو به مشتریان می‌ داد. این کار ارزش خودرو ها را پایین می‌ آورد. ولی اکنون با توجه به مشکلات زنجیره منابع کمپانی فولکس واگن برای کمتر از ۱۰ روز خودرو دارد و این سبب می گردد تخفیفی به مشتری ندهد و در نهایت به نفع کمپانی تمام می گردد.

تغییرات کمپانی فولکس واگن

پیشتر کمپانی فولکس واگن تنها خودرو های آلمانی را می‌ فروخت ولی اکنون در کارخانه‌ های خود خودرو تولید می نماید و یک خودروساز مستقل می باشد. ۹۲ درصد از خودرو هایی که کمپانی فولکس واگن در آمریکا می‌ فروشد در کارخانه‌ های این برند در مکزیک و تنسی تولید می گردند. همچنین ۸۵ درصد از مواد اولیه از تامین کنندگان آمریکایی خریداری می‌ شود. این مساله بسیاری از مشکلات لجیستیک را برای این کمپانی از میان می برد.

جهت خرید از سلامتیان خودرو محور با الویت دریافت خودرو  در این صفحه ثبت نام کنید. 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید