5 سال پیش بود که تسلا از نخستین خودروی تجاری سنگین خود با نام Semi رونمایی کرد و اکنون، نسخیتن دستگاه های این کامیون کشنده را به مشتری تحویل داده است. ایلان ماسک مدیر تسلا در مراسم تحویل نخستین سری کامیون های تسلا اعلام کرد که تسلا می‌خواهد در سال ۲۰۲۴ پنجاه هزار دستگاه از این کامیون را تولید کند.

وی همچنین دلیل تعویق تولید این کمامیون را تمرکز تسلا بر ساخت مدل‌های سواری اعلام کرد، گفتنی است چند شرکت بزرگ از جمله پپسی و والمارت این کامیون را پیش‌خرید کرده‌ بودند! در حال حاضر سی درصد تولید دی‌اکسید کربن در صنعت حمل و نقل به کامیون‌ها اختصاص دارد و استفاده از قوای محرکه الکتریکی تاثیر بسیار زیادی در کاهش آلودگی محیط زیست خواهد داشت.

تسلا مدعی است کامیونش را با تمرکز بر راحتی راننده طراحی کرده، این کشنده تنها یک صندلی برای راننده دارد که در وسط کابین قرار داده شده و راننده اطلاعات مورد نیازش را از طریق دو نمایشگر دریافت می‌کند. در فیلمی که در مراسم نمایش داده شد، یک کامیون تسلا مسیر ۸۰۵ کیلومتری بین دو کارخانه تسلا را با یک بار شارژ طی کرد؛ مسافتی شگفت انگیز برای یک کامیون الکتریکی!

تسلا پنج سال پیش در زمان رونمایی از کامیونش قیمت پایه آن را ۱۸۰ هزار دلار اعلام کرد، اما از آن موقع تا کنون قیمت قطعات و مواد اولیه افزایش قابل توجهی پیدا کرده، ایلان ماسک قیمت ماشین‌هایی را که قرار است به مشتریان تحویل داده شود را اعلام نکرده.

آخرین اخبار خودرو را در صفحه اخبار خودرو سلامتیان خودرو بخوانید.

جهت خرید از سلامتیان خودرو محور با الویت دریافت خودرو در این صفحه ثبت نام کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید