چهار پیش‌بینی در مورد قیمت خودرو در آینده
چهار پیش‌بینی در مورد قیمت خودرو در آینده | سلامتیان خودرو محور |

نوسان قیمت خودرو همچنان ادامه دارد. ولی بازار در وضعیت رکودی قرار دارد. کارشناسان عوامل گوانوگونی را متاثر در قیمت‌ ها می‌ دانند.

چهار پیش‌بینی در مورد قیمت خودرو در آینده

بازار کشور هم اکنون در وضعیت رکودی قرار دارد. کارشناسان صنعت خودرو پیش‌بینی‌ های متفاوتی از قیمت خودرو در آینده دارند. حسن کریمی سنجری، کارشناس صنعت خودرو در گفتگویی در رابطه با توقف روند شماره‌ گذاری سمند و تیبا و احتمال توقف تولید این دو خودرو گفت: هم اکنون عرضه خودرو به بازار، چه از لحاظ تنوع و چه از لحاظ تعداد، محدود هست. در این شرایط هر محدودیت و ممنوعیتی که سبب کاهش عرضه خودرو به بازار گردد، بر قیمت ها اثر می‌ گذارد.

این کارشناس صنعت خودرو گفت: زمانی که تولید خودرویی توقف می یابد، قیمت آن در ابتدا بالا می رود. ولی اگر خودروساز بتواند جایگزینی برای آن محصول در نظر بگیرد، این بالا رفتن قیمت کنترل می گردد .

تاثیر فرمول جدید قیمت‌گذاری خودرو | چهار پیش‌بینی در مورد قیمت خودرو

آیا اجرای فرمول جدید قیمت‌ گذاری خودرو که نوعی دیگر از قیمت‌ گذاری دستوری هست، تغییری در وضعیت بازار ایجاد می نماید؟

بهرام شهریاری، کارشناس صنعت خودرو نیز گفت: بازار هم اکنون به علت بحث واردات و قیمت‌ ها در وضعیت رکودی هست و خریداران مننظر پایین آمدن قیمت‌ ها می باشند. اجرایی کردن این فرمول نیز قادر هستند در کوتاه‌ مدت بازار خودروی کشور را در وضعیت رکودی قرار دهد.

چهار پیش‌بینی در مورد قیمت خودرو در آینده

بازار در انتظار مذاکرات

قبل از این نیز، امیرحسن کاکایی، کارشناس صنعت خودرو گفت: بازار خودرو در حال حاضر راکد هست. به نظر می آید اثر اخبار واردات بر قیمت‌ ها به صورت موقت هست. چنانچه مذاکرات وین به نتیحه برسد، مشکلات از بین می رود و قیمت‌ ها با پایین آمدن نسبی همراه می گردد. ولی تا هنگامی که گفتار درمانی مسئولان ادامه داشته باشد، وصعیت تغییری نمی نماید.

به گفته او، تیبا و سمند نیز دیگر شماره‌ گذاری نمی گردند. همین قدم باعث نوسان در قیمت ها می گردد. ولی به نظر می آید رکود بازار ادامه داشته باشد.

البته بابک صدرایی، کارشناس صنعت خودرو در گفتگویی در رابطه با روش جدید فروش خودرو و اخذ مالیات ۷۰ درصدی گفت: امکان دارد این طرح اجرایی گردد و برای کوتاه‌ مدت نیز تاثیر مثبت بگذارد. ولی در بلند مدت عواقب سنگینی هم برای مردم، خودروسازان و هم برای دولت خواهد داشت.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید