چرا فروش خودرو تیگو ۸ توقف یافت؟
چرا فروش خودرو تیگو ۸ توقف یافت؟ | سلامتیان خودرو محور |

سازمان حمایت تولید کنندگان و مصرف‌ کنندگان تصمیم گرفت به دلیل قیمت‌ بحث برانگیز و جنجالی خودرو تیگو ۸ ،فروش آن را متوقف نمایند.

چرا فروش خودرو تیگو ۸ توقف یافت؟

به گزارش سلامتیان خودرو محور، در هفته جاری شرکت خودرو سازی مدیران‌ خودرو با برگزاری مراسمی از خودرو تیگو ۸ رونمایی نمود. قیمت این خودرو در مراسم ۲۵ دی یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان اعلام گردید که با واکنشهای زیادی در فضای مجازی روبرو شد. پس از مراسم رونمایی، فروش این خودرو شروع و می گویند که در روز آغازین فروش ۸۰ دستگاه تیگو ۸ به فروش رسید.اما انتقادات به قیمت‌ گذاری خودرو ادامه دار بود تا جایی که عباس تابش، رئیس سازمان حمایت از مصرف‌ کنندگان و تولید کنندگان فروش خودرو تیگو ۸ را تا هنگام بررسی و اعلام نظر در مورد قیمت تعیین شده، ممنوع اعلام نمود.

قیمت‌گذاری «کاذب» مدیران خودرو 

عماد جعفری، کارشناس خودرو در این مورد قیمت گذاری این خودرو گفت: قرار بود قیمت این خودرو، یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان باشد. هنگامی که صحبت از چنین قیمتی بود نرخ دلار نزولی گردید و قاعدتا نباید قیمتی حتی بالاتر را اعلام می نمودند، زیرا بحث تورم دلاری در کار نبود. اما این تصمیم بر اساس احتمالات و قیمت کاذب انجام گردید. در این نوع قیمت‌ گذاری خودرو ها قیمتی دارند که حاشیه سودی در بازار نمی‌ ماند. یعنی اختلاف قیمتی بازار با کارخانه بسیار کم می باشد. البته در این شیوه قیمت‌ گذاری بسیار مثبتی می باشد که مشتری کم ترین مشکل را برای خرید و فروش خودرو ها دارند.

این کارشناس در ادامه افزود: در بعضی از شرکتهای خودرو سازی نمایندگان ۱۰۰ میلیون تومان برای ثبت‌ نام از مشتری پرداختی می گیرند. احتمال این هست که مدیران‌ خودرو برای عدم چنین رانتی این قدم را برداشته است. جعفری گفت: این که بر یک خودروی خارجی آرم شرکت داخلی گذاشته می‌ شود و قیمت عرضه آن خودرو سه برابر قیمت منطقه باشد، نادرست می باشد. اگر قیمت خودرو ها و عرضه مناسب بود این شرکت به مشکل برخورد نمی کرد.

نامه سازمان حمایت در تغییر قیمت‌ها تاثیر دارد؟

این کارشناس خوردو گفت: ««احتمال پایینی وجود دارد که با نامه سازمان حمایت از مصرف‌ کنندگان تغییری ایجاد گردد.»» با آمار های اعلام شده از تعداد خرید خودروهای تیگو ۸ در روز اول فروش به نظر می آید مدیران‌ خودرو مشتریان به خصوص خود را دارد و در فروش این خودرو با مشکلی روبرو نشده هست. در نتیجه احتمال این می باشد که مدیران‌ خودرو تغییری در شیوه قیمت‌ گذاری خود ایجاد نکند.

جهت خرید از سلامتیان خودرو محور با الویت دریافت خودرو  در این صفحه ثبت نام کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید