پتنت جدید AppleCar یکی از خصوصیات احتمالی این خودرو را فاش می‌نماید
پتنت جدید AppleCar یکی از خصوصیات احتمالی این خودرو را فاش می‌نماید | سلامتیان خودرو محور |

پتنت جدید کمپانی اپل نشان می‌ دهد احتمالاً Apple Car قادر هست که از ورودی‌ های دریافت‌ شده از راه دستیار صوتی سیری پشتیبانی نماید.

پتنت جدید AppleCar یکی از خصوصیات احتمالی این خودرو را فاش می‌نماید

به گزارش سلامتیان خودرو محور، اوایل هفته‌ ی جاری فاش گردید که کمپانی اپل دسی اویکاشویچ، یکی از مدیران سابق کمپانی فورد را برای پیوستن به پروژه‌ ی Apple Car استخدام نموده هست. از آن موقع، پرسش هایی درباره‌ ی این موضوع مطرح می گردد که آیا ماشین اپل (Apple Car) به محصولی واقعی تبدیل خواهد گردید یا خیر ؟

این پروژه که با نام «Project Titan» نیز شناخته می‌ شود، در تکاپو هست اولین خودرو الکتریکی خودران کمپانی اپل را تولید نماید. کمپانی اپل تصمیم دارد آن را تا سال ۲۰۲۵ راه‌ اندازی نماید؛ ولی گزارشها حاکی از آن می باشد که این هدف کمی بیش‌ از حد بلند پروازانه می باشد.

امکان دارد Apple Car واقعاً به نتیجه برسد

شرکت کوپرتینویی امروز پتنت جدیدی از Apple Car انتشار داده هست. این پتنت خودرو های خودران، به‌ ویژه « سیستم راهنمایی » پیشرفته‌ ای را پوشش دهی می کنند که قادر هست مقصد نهایی خودرو را اصلاح نماید. پتنت ذکر شده اشاره می نماید که وسیله‌ ی نقلیه‌ ی « خودران » قادر هست محیط خود را حس و به‌ سمت مقصد هایی با ترافیک کم یا بدون جمعیت حرکت نماید. با این‌ حال، حضور راننده ممکن هست برای کنترل جزئی حرکات خودرو خودران مهم باشد.

کمپانی اپل رسماً گفته هست بهره از سیستم راهنمایی در مناطقی که ممکن هست اطلاعات نقشه‌ برداری دقیق در دسترس نباشد، آسان خواهد بود. این پتنت شامل روش‌ های گوناگونی برای هدایت وسیله‌ ی نقلیه با بهره از سیگنالها هست. امکان دارد از چندین دستگاه محاسباتی برای نشان‌ دادن مقصد وسیله‌ ی نقلیه‌ و مانند مرکز خرید و مجتمع اداری استفاده گردد. فرض نمایید راه رسیدن به مقصد مشخص گردیده باشد؛ ولی وقتی به نزدیکی محل مد نظر میرسید، سیستم راهنمایی قادر هست مکان دقیق توقف وسیله‌ ی نقلیه را مشخص نماید.

پتنت جدید AppleCar

اضافه بر‌ این، پتنت ذکر شده نشان می‌ دهد که راننده ممکن هست از صفحه‌ نمایش لمسی آیفون یا آیپد برای وارد‌ کردن اطلاعات ورودی استفاده نماید. این دستگاه‌ ها می‌ توانند نقطه‌ ی توقف مدنظر را علامت‌ گذاری و مسیر را ردیابی یا آن را با بهره از جوی استیک مجازی نشان دهند.

به‌ نظر می رسد سیری نیز قادر هست راهی دیگر برای فرمان‌ دادن به خودرو باشد. شاید افراد بتوانند با استفاده از فرمان صوتی‌ ای مانند «آنجا پارک کن» محل پارک دلخواه خود را به وسیله‌ ‎ی نقلیه نشان دهند. هم چنین، اشاره گردیده هست که کمپانی اپل پتنت‌ های قبلی را کنار گذاشته هست تا با اختراعات جدید جایگزین نماید. هدف اصلی این هست که پروژه‌ ی ذکر شده به هر شیوه‌ ای بهتر شود.

به‌ تازگی شایعات زیادی درباره‌ ی Apple Car انتشار می گردد. سالها هست که در این‌ باره مطالب گوناگونی می‌ شنویم؛ ولی اخیراً به‌ نظر می آید کمپانی اپل بیش تر از همیشه به‌ دنبال محقق‌ کردن این پروژه هست. با انتشار اطلاعات پتنت جدید و استخدام اویکاشویچ، این شرکت احتمالاً مشتاق هست که سرعت خود را افزایش دهد. در حالی‌ که هنوز چند سال تا تاریخ اعلام‌ شده باقی مانده هست، به نظر می آید اتفاقات مثبتی در راه می باشند.

جهت خرید از سلامتیان خودرو محور با الویت دریافت خودرو  در این صفحه ثبت نام کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید