ولوو به خودروساز تمام برقی با شعاع حرکتی هزار کیلومتر تبدیل خواهد شد
ولوو به خودروساز تمام برقی با شعاع حرکتی هزار کیلومتر تبدیل خواهد شد | سلامتیان خورو محور | خودرو اتوماتیک | شاسی بلند |

این شرکت اتومبیل سازی تصمیم دارد تا سال ۲۰۳۰، توقف تولید خودرو با پیشرانه بنزینی یا دیزلی را انجام دهد و شعاع حرکتی مدل‌ های تمام برقی را به هزار کیلومتر با یک شارژ برساند.

ولوو به خودروساز تمام برقی با شعاع حرکتی هزار کیلومتر تبدیل خواهد شد

به‌ تازگی قانون‌ گذاران کشور سوئد تصمیمی اخذ کردند که تولید و فروش خودرو های غیر برقی جدید را از سال ۲۰۳۰ ممنوع کنند. این شرایط، مسلما بر خودروسازی ولوو نیز تأثیر خواهد گذاشت و این برند هم‌ زمان با شروع دهه‌ ی چهارم قرن ۲۱، فقط مدل‌ های تمام الکتریکی تولید می کند. مسئولان سوئد امیدواراند تا سال ۲۰۳۰، نزدیک به ۵۰ درصد خودرو های موجود در جاده‌ های این کشور ، تمام برقی یا پلاگین هیبرید وجود داشته باشند.

به گزارش سلامتیان خودرو محور ، بزرگ‌ترین خودروساز سوئد ، به‌ تازگی از یک شاسی بلند مفهومی معرفی کرده است که پیشرانه تمام الکتریکی و بدنه پهن پیکر دارد. این مدل ، معادل برقی برای بزرگ‌ ترین محصول شرکت سازنده، XC90 خواهد بود و بنابر ادعای ولوو، سال آینده به تولید تجاری می رسد.

ولوو به خودروساز تمام برقی با شعاع حرکتی هزار کیلومتر تبدیل خواهد شد

دیگر برنامه‌ ی مهم این شرکت در سال‌ های آینده ، افزایش شعاع حرکتی قابل تردد برای مدل‌ های الکتریکی با یک مرتبه شارژ باتری هست. مهندسان ولوو ادعا دارند که این میزان را تا سال ۲۰۳۰ به هزار کیلومتر می رسانند. چنین پیشرفتی، علاوه‌ بر بهبود آیرودینامیک و مصرف انرژی در خودرو های ولوو ، نیازمند افزایش ظرفیت باتری‌ ها به میزان ۵۰ درصد هست. بنابر جدیدترین مصاحبه‌ی هنریک گرین (Henrik Green)، مدیر دپارتمان مهندسی ولوو، وزن خالص باتری‌ها در تولیدات این شرکت نیز، به مرور زمان کاهش قابل توجه خواهد داشت که بر افزایش شعاع حرکتی خودرو های تمام برقی تأثیر بسازایی دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید