واردات آزاد شد؟ / احتمال واردات خودرو به کیش و قشم
واردات آزاد شد؟ / احتمال واردات خودرو به کیش و قشم | سلامتیان خودرو محور |

واردات خودرو به دو جزیره کیش و قشم به مناسبت ایام جام جهانی آزاد گردید. آیا این اقدام، به منزله آزاد سازی واردات به کشور می باشد؟ چه خودرو هایی به کشور وارد می‌ شود؟

واردات آزاد شد؟ / احتمال واردات خودرو به کیش و قشم

به گزارش شرکت سلامتیان خودرو محور، دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری و صنعتی اعلام نمود که پیگیری‌ ها برای واگذاری ۲۳۰۰ خودرویی که از سال ۱۳۹۷ به صورت غیرقانونی وارد کشور گردید و در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار داد، با موانعی مواجه گردیده ولی این مجموعه از رئیس‌ جمهور درخواست نموده هست که برای ایام جام‌ جهانی، حدود دو هزار خودرو را صرفا برای کیش و قشم وارد نماید.

آیا واردات آزاد شد؟

آیا بعد از پیچیدگی های فراوان، ورق برگشته و واردات خودرو به کشور در مرحله آزاد سازی می باشد؟ فربد زاوه، کارشناس صنعت خودرو در گفتگویی گفت: سران سه قوه، پلیس و کلیت مجمع تشخیص مصلحت نظام با واردات موافق می باشند. ولی بعضی افراد در کشور با قدرتی که دارند، تصمیم‌ گیری‌ ها را مختل می نمایند.

وی ادامه داد: چنانچه واردات خودرو به کشور آزاد گردد، دولت با هدف سرمایه‌ گذاری، فرایند آن را در قالب انحصاری حفظ می نماید. این عمل بیش تر اعتراض مردم را در پی خواهد داشت و مشکلی را حل نمی نماید.

چرا واردات خودرو فقط به کیش و قشم؟

زاوه توضیح داد: دو جزیره کیش و قشم روند کشور را در رابطه با بازار ها طی نمی‌ کردند. ممنوعیت واردات نیز یک عمل غیر طبیعی برای این دو بازار حساب می‌ شد. وی اضافه نمود: واردات خودرو به مناسبت جام‌ جهانی و جذب توریست بهانه غیر قابل قبولی هست و به نظر نمیرسد که واردات خودرو به این دو منطقه به منزله آزادسازی واردات باشد.

چه خودرو هایی وارد کشور می گردند؟

قبل از این قالیباف گفته بود که با آزاد سازی واردات خودرو های پنج هزار دلاری وارد کشور می گردند. آیا خودرو هایی که وارد دو جزیره کیش و قشم می‌ شوند دست دوم می باشند؟

زاوه گفت: در دنیا خودروی پنج هزار دلاری موجود نیست. پراید جزو ارزان‌ ترین خودروها هست و شش هزار دلار قیمت دارد. امکان دارد خودرو های دست دوم و کار کرده به کشور وارد گردد.

جهت خرید از سلامتیان خودرو محور با الویت دریافت خودرو  در این صفحه ثبت نام کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید