هوندا سیویک هاچبک ۲۰۲۲ با طراحی جدید رونمایی شد
هوندا سیویک هاچبک ۲۰۲۲ با طراحی جدید رونمایی شد | سلامتیان خورو محور | خودرو اتوماتیک | شاسی بلند | مدیران خودرو |

نسل جدید این خودرو  با انواع پیشرانه‌ های تنفس طبیعی و توربو شارژ همراه جعبه‌دنده دستی و خودکار تولید می‌شود. آستانه قیمت این خودرو ۲۱ هزار دلار خواهد بود و با طراحی جدید رونمایی می شود.

به گزارش سلامتیان خودرو محور ، حدود ۵۰ سال پیش نسل اول خودرو هوندا سیویک معرفی شد. این محصول یک هاچبک کوچک دودر بود که بعدها به مدل‌های چهاردر و سدان ارتقا پیدا کرد. هدف از تولید سیویک در سال ۱۹۷۲، بهبود فروش هوندا در آمریکا هم‌زمان با افزایش قیمت سوخت در سطح جهانی بود. این استراتژی تجاری به موفقیت رسید و جای خالی خودروهای کم‌مصرف در بازار ایالات متحده را پر کرد.

سیویک اساسا با مدل هاچبک در سراسر جهان شهرت دارد. این محصول با نسخه‌ ی استاندارد یا مدل قدرتمندتر تایپ R، حتی در بازار کشورهای مانند انگلستان تقاضای زیادی دارد و علاقه‌مندان خودروهای اسپرت اقتصادی را مجذوب خود می‌کند.

هوندا سیویک هاچبک ۲۰۲۲ با طراحی جدید رونمایی شد

پاییز سال ۲۰۲۰ نسل جدید خودرو سیویک با نسخه سدان معرفی شد که این محصول نمای جلو سیویک هاچبک آینده را با چراغ‌های باریک و جلو پنجره کوچک نشان می‌داد. حالا با رونمایی از مدل پنج‌در، تحول در نمای عقب و چراغ‌های پشت نیز آشکار شده است. سیویک هاچبک مدل ۲۰۲۲ درپوش صندوق بزرگ و حالت لیفت‌بک با کارایی عالی فراهم می‌کند؛ درحالیکه چراغ‌ های پیوسته با روشنایی بیضی‌ شکل خواهد داشت.

در مقایسه با نسل قبل، خودرو سیویک هاچبک جدید ۴ سانتی‌متر عریض‌تر شده است؛ اما فضای بار کمتری به ارمغان آورده است. مدل ۲۰۲۲ در حالت استاندارد صندوق ۴۰۰ لیتری دارد؛ درحالی‌که نسخه ۲۰۲۰ حدود ۴۲۰ لیتر فضای مفید داشت.

مشابه سالهای قبل، سیویک دنده دستی با پیشرانه تنفس طبیعی ۲ لیتر تولید خواهد شد تا قدرت ۱۵۸ اسب بخار و گشتاور ۱۸۷ نیوتن‌متر فراهم کند. نسخه‌ی قوی‌تر مجهز به موتور توربوشارژ ۱٫۵ لیتری با قدرت ۱۸۰ اسب بخار و گشتاور ۲۴۰ نیوتن‌متر خواهد بود. سیویک دنده اتوماتیک، با جعبه‌دنده CVT عرضه خواهد شد.

فهرست کامل تجهیزات فنی و امکانات سفارشی سیویک هاچبک هنوز اعلام نشده است. این محصول در حالت استاندارد، مجهز به دو نمایشگر ۷ اینچ برای پنل پشت فرمان و سیستم سرگرمی وسط داشبورد خواهد بود. مدل‌های گران‌تر با پنل دیجیتال ۱۰٫۲ اینچ و نمایشگر لمسی ۹ اینچ تولید خواهند شد.

هوندا سیویک هاچبک ۲۰۲۲ با طراحی جدید رونمایی شد

سیویک هاچبک ۲۰۲۲ محصول کارخانه هوندا در اندونزی خواهد بود. این خودرو احتمالا آستانه قیمت ۲۱ هزار دلاری برای مدل استاندارد دنده دستی را حفظ خواهد کرد. نسخه‌ی تایپ R نیز طی ماه‌ های آینده همراه پیشرانه ۳۰۰ اسب بخار با قیمتی در حدود ۴۰ هزار دلار رونمایی خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید