همکاری سامسونگ و استلانتیس برای ساخت کارخانه باتری خودروهای برقی
همکاری سامسونگ و استلانتیس برای ساخت کارخانه باتری خودروهای برقی | سلامتیان خودرو محور |

استلانتیس، مالک چند برند از جمله جیپ، با همکاری سامسونگ SDI قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ به فروش ۵ میلیون دستگاه خودرو برقی دست یابد.

همکاری سامسونگ و استلانتیس برای ساخت کارخانه باتری خودروهای برقی

سامسونگ SDI، قسمتی از مجموعه سامسونگ، تأمین‌کننده‌ ی پیشرو باتری برای خودروهای برقی (EV) هست و هیوندای و ریویان نیز مشتریان این شرکت به حساب می آیند. به گزارش سلامتیان خودرو محور، غول فناوری کره‌ ای سال گذشته‌ ی میلادی از سرمایه‌ گذاری مشترک با Stellantis برای ساخت باتری خودرو های برقی در برند های گوناگون خود خبر داد.

استلانتیس (Stellantis) مالک بعضی از برند های پیشرو خودرو در جهان شامل مازراتی، فیات، جیپ، دوج، کرایسلر و سیتروئن هست. این شرکتها به‌ عنوان بخشی از سرمایه‌ گذاری مشترک خود، ۲٫۵ میلیارد دلار برای ساخت کارخانه باتری‌ های برقی در ایندیانا ایالات متحده سرمایه‌ گذاری می نمایند.

سامسونگ سرمایه‌ گذاری‌ های خود در ایالات متحده را افزایش درخور توجهی داده هست. چندی قبل، این شرکت از معرفی کارخانه‌ ی تولید تراشه ۱۷ میلیارد دلاری در تگزاس خبر داد. هم چنین، کمپانی سامسونگ در حال فراهم‌ کردن زمینه‌ ای برای گسترش احتمالی کارخانه جدید ساخت تراشه می باشد.

ساخت کارخانه باتری خودروهای برقی

سامسونگ SDI و Stellantis اعلام نمودند که کارخانه‌ ی باتری EV در کوکومو ایندیانا واقع خواهد شد. این شرکت ماژولهای باتری لیتیوم‌ یونی را برای خودروهای برند های گوناگون Stellantis تولید خواهد نمود. پیش‌ بینی می گردد کار ساخت این کارخانه اواخر سال ۲۰۲۲ شروع و تولید باتری‌ ها احتمالاً به سه‌ ماهه‌ ی اول سال ۲۰۲۵ موکول گردد.

در نتیجه‌ ی این سرمایه‌ گذاری، ۱,۴۰۰ شغل جدید در منطقه ایجاد می‌ گردد. هزینه ۲٫۵ میلیارد دلاری برای ساخت کارخانه به‌ طور مساوی بین سامسونگ SDI و Stellantis تقسیم خواهد گردد. این دو شرکت در‌ واقع تمایل دارند ۳ میلیارد دلار برای این کارخانه هزینه نمایند تا بتوانند وسعت کار را برای ایجاد ارزش افزوده گسترش دهند.

جهت خرید از سلامتیان خودرو محور با الویت دریافت خودرو  در این صفحه ثبت نام کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید