معرفی فراری 296GTB با پیشرانه قدرتمند پلاگین هیبرید
معرفی فراری 296GTB با پیشرانه قدرتمند پلاگین هیبرید | سلامتیان خورو محور | خودرو اتوماتیک | شاسی بلند |

جدیدترین محصول شرکت فراری، یک سوپراسپرت مجهز به پیشرانه پلاگین هیبرید با موتور ۶ سیلندر توربوشارژ است. این مدل با نام 296GTB، قدرت ۸۱۸ اسب بخار و سرعت‌گیری صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت ۲⁄۹ ثانیه فراهم می‌کند.

به گزارش سلامتیان خودرو محور ، فراری از معدود خودروسازان دنیا است که هنوز محصولی با پیشرانه تمام برقی تولید نکرده است؛ اما مدل‌های هیبرید و پلاگین هیبرید را به‌خوبی توسعه داده است. جدیدترین محصول فراری از یک موتور بنزینی ۲⁄۹ لیتر ۶ سیلندر کاملاً جدید همراه موتور الکتریکی استفاده می‌کند و به همین دلیل، 296 نام گرفته است.

معرفی فراری 296GTB با پیشرانه قدرتمند پلاگین هیبرید

پیشرانه توربوشارژ فراری 296GTB، قدرت ۶۵۴ اسب بخار تولید می‌کند و موتور برقی، ۱۶۴ اسب بخار تولید می‌کند تا مجموع قدرت به ۸۱۸ اسب بخار برسد. این ترکیب فنی، ۷۴۰ نیوتن‌متر گشتاور دارد و سرعت‌ گیری صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت ۲⁄۹ ثانیه را ممکن می‌کند. 296GTB برای رسیدن به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت از حالت سکون، تنها به ۷⁄۳ ثانیه زمان نیاز دارد. با این اوصاف، محصول جدید فراری در مقایسه با مدل F8 که پیشرانه ۸ سیلندر تمام بنزینی و قدرت مشابه دارد و دارای سرعت بالاتری نیز هست.

وزن خالص 296GTB به ۱۴۷۰ کیلوگرم می‌رسد و با وجود موتور برقی و باتری‌ ها، تنها ۳۵ کیلوگرم از F8 سنگین‌تر است. این محصول جدید باتری‌ هایی به ظرفیت ۷⁄۴۵ کیلووات ساعت دارد و می‌تواند مسافت ۲۵ کیلومتر را به‌صورت تمام الکتریکی طی کند.

هنوز جزئیات کامل امکانات و قیمت نهایی 296GTB اعلام نشده است. این سوپر اسپرت احتمالا با قیمتی حدود ۲۵۰ هزار دلار فروخته خواهد شد تا معادلی ایتالیایی برای مکلارن آرتورا پلاگین هیبرید باشد. بعضی رسانه‌ ها تجهیزات فنی 296GTB را پیش‌ درآمدی بر اولین شاسی‌ بلند فراری با نام پروسانگ می‌ دانند که سال آینده معرفی خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید