مذاکره سامسونگ با تسلا برای تأمین دوربین خودروهای تسلا
مذاکره سامسونگ با تسلا برای تأمین دوربین خودروهای تسلا | سلامتیان خودرو محور |

کمپانی سامسونگ مشغول مذاکره با کمپانی تسلا هست تا دوربین برای خودروهای برقی این کمپانی تأمین نماید. گفته می‌ شود کمپانی سامسونگ احتمالاً وظیفه‌ ی تأمین دوربین وانت سایبرتراک را برعهده بگیرد.

مذاکره سامسونگ با تسلا برای تأمین دوربین خودروهای تسلا

به گزارش سلامتیان خودرو محور، در ماه‌ های گذشته گزارشهایی غیررسمی اعلام نمودند که کمپانی سامسونگ در سعی دارد به تأمین‌ کننده‌ ی دوربین برای خودروهای تسلا، بزرگترین تولید کننده‌ ی خودروی برقی در دنیا، تبدیل گردد. کره‌ ای‌ ها امروز رسماً به شایعه‌ ها پایان دادند و تأیید نمودند که در حال مذاکره با تسلا می باشند.

مطابق نوشته ای، یکی از زیرشاخه‌ های کمپانی سامسونگ به نام Samsung Electro-Mechanics در بیانیه‌ ای می‌ گوید مشغول مذاکره با نمایندگان تسلا هست تا قراردادی با این شرکت به‌ جهت تأمین دوربین امضا نماید. به‌ نظر می آید مذاکرات فعلاً در مرحله‌ی اولیه به سر می‌ برند. هم اکنون هیچ جزئیاتی درباره‌ ی ابعاد قرارداد احتمالی بین دو کمپانی سامسونگ و تسلا اعلام نگردیده هست.

به نوشته‌ ی رویترز، سامسونگ الکترو-مکانیکس گفته هست که به تلاش‌ هایش برای پیشرفته‌ تر کردن ماژولهای دوربین و بالا بردن تنوع آنها ادامه می‌ دهد. سامسونگ سال گذشته‌ ی میلادی از اولین حسگر تصویر خود (ISOCELL Auto 4AC) برای خودرو پرده‌ برداری کرد. زمان کوتاهی بعد از معرفی این حسگر، بعضی منابع گفتند که کمپانی سامسونگ امکان دارد قراردادی به ارزش ۴۳۶ میلیون دلار با کمپانی تسلا امضا کرده باشد تا دوربین های مورد نیاز برای وانت الکتریکی سایبرتراک را تأمین نماید.

مذاکره سامسونگ با تسلا

در اوایل سال جاری میلادی گزارش دیگری اعلام شد که سامسونگ الکترو-مکانیکس موفق به امضای قرارداد با تسلا بر سر تأمین دوربین های خودروی سایبرتراک گردیده هست. این کمپانی برای امضای قرارداد با تسلا، LG Innotek را به‌ عنوان رقیب خود می‌ دید. LG Innotek می‌ گوید که تلاشی برای امضای قرارداد با تسلا انجام نداده هست.

بعد از ماه‌ ها انتظار، کمپانی سامسونگ سرانجام تأیید کرده که با کمپانی تسلا مذاکره می نماید و برخلاف آنچه شایعه‌ ها اعلام نموده بودند، ظاهراً فعلاً هیچ توافقی حاصل نگردیده هست. هنوز نمی‌ دانیم که ارزش قرارداد احتمالی بین این دو شرکت چه قدر ارزش خواهد داشت. رویترز در گزارش خود به این موضوع اشاره نکرده که حسگر های تصویر کمپانی سامسونگ برای سایبرتراک استفاده می‌ شوند یا در خودروهای دیگر تسلا حضور می یابند.

ایلان ماسک، مدیرعامل کمپانی تسلا، اخیراً گفته که تولید انبوه خودروی سایبرتراک در اواسط سال ۲۰۲۳ آغاز می گردد. البته او اعتراف نموده که احتمال دارد شروع تولید انبوه با تأخیر نیز روبرو گردد. مطابق بررسی‌ ها، ارزش سهام کمپانی تسلا اخیراً در واکنش به عقب‌ نشینی ایلان ماسک از قرارداد تصاحب توییتر افزایش یافته است.

جهت خرید از سلامتیان خودرو محور با الویت دریافت خودرو  در این صفحه ثبت نام کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید