قابلیت حرکت زیر آب خودروهای برقی در آینده
قابلیت حرکت زیر آب خودروهای برقی در آینده | سلامتیان خودرو محور |

جیپ به‌ تازگی ویدئویی از رانندگی خودرو شاسی‌ بلند رانگلر در زیر آب انتشار داده  و امیدوار است که در آینده نزدیک، خودرو های الکتریکی این شرکت بتوانند در زیر آب رانندگی کنند.

قابلیت حرکت زیر آب خودروهای برقی در آینده

جیپ در تلاش برای نمایش برنامه‌ های آینده‌ خود، اخیرا ویدئویی انتشار داد که در کنار سایر موارد ، خودرو رانگلر را نشان می‌ داد که در زیر آب رانندگی می‌کند. شاید در دیدگاه اول فکر کنید که آن‌ ها کمی بیش‌ از‌ حد خیال‌ بافی کرده‌ اند ؛ اما این اتفاق رخ داده است و در آینده شاید بیشتر با چنین موضوعی روبرو شویم.

به‌گزارش سلامتیان خودرو محور ، هفته گذشته کریستین مونیه، مدیرعامل جیپ، در گفت‌وگو با نشریه دیترویت فری‌پرس کمی دقیق‌تر درباره این موضوع صحبت کرد. مونیه گفت: درپایان کمی چشمک می‌زنیم که احتمالا بعد از سال ۲۰۳۰ است؛ اما من علاقه‌مندان زیادی را می‌شناسم و بسیاری از افراد در جوامع ما آن را می خواهند. بعضی از افراد دیوانه در جامعه جیپ وجود دارند که قبلا چنین کارهایی را با خودرو مجهز به پیشرانه‌ ی احتراقی انجام داده‌اند؛ بنابراین، می‌توانید خودروی الکتریکی مجهز به باتری را تصور کنید که این‌ طوری بشوند.

قابلیت حرکت زیر آب خودروهای برقی در آینده

پیشنهاد در این‌جا این است که موتور الکتریکی برای خودرو، برخلاف رانگلر مجهز به پیشرانه‌ بنزینی یا گازوئیلی، برای کار‌کردن در زیر آب به هوا احتیاج ندارد. بنابراین، اگر سیستم الکتریکی دربرابر آب محفوظ نگه داشته شود، هیچ چیزی مانع از این نیست که شاسی‌ بلند جیپ رانگلر تماماٌ خود را در آب غرق کند و زیر آب رانده شود.

این تنها مثال تصادفی نیست که جیپ انتخاب کرده است. همان‌طور‌ که مونیه در نقل‌قول بالا اشاره کرد، این کاری است که قبلا انجام شده بود. شاید مشهورترین نمونه جیپ در رانندگی زیر آب، در قسمت ۵۴ برنامه «Dirt Every Day» کانال موتور ترند باشد. این ویدئو که سال ۲۰۱۶ منتشر شد، فرد ویلیامز مجری را نشان می‌دهد که پیشرانه دیزلی کامینز را در جیپ رانگلر TJ نصب می‌کند و چند لوله به سبک بوزوزوکو به آن متصل شده است تا هنگام رانندگی در حوضچه‌ای به عمق ۳/۶ متر (۱۲ فوت) نفس بکشد.

البته این کمی ساده‌تر از اضافه‌کردن لوله‌های بلند ورودی و خروجی پیشرانه است. به‌ علاوه، نکته جالب این است که جیپ ادعا می‌کند تغییر منبع قدرت خودرو به‌ هیچ‌ وجه خودرو جیپ را از جیپ بودن تنزل نمی‌دهد و در‌ نهایت همان چیزی است که مشتریان می‌خواهند. به‌هر‌ حال، احتمالا در آینده مشاهده خواهیم کرد که خودرو های الکتریکی به‌ شکل محافظ در برابر آب طراحی خواهند شد و افراد می‌توانند با آنها در زیر آب رانندگی کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید