فروش ۱۵ خودرو بدون قرعه‌ کشی
فروش ۱۵ خودرو بدون قرعه‌ کشی | سلامتیان خودرو محور |

سخنگوی وزارت صمت اسامی ۱۵ خودروی دیگر را که قرار هست بدون قرعه کشی به فروش برسند را اعلام نمود. مطابق به این اعلامیه تعداد خودرو هایی که از این بعد بدون قرعه کشی عرضه می گردند با احتساب شاهین سایپا به ۱۶ مدل رسید.

فروش ۱۵ خودرو بدون قرعه‌ کشی

به گزارش سلامتیان خودرو محور، امید قالیباف گفت: این ۱۵ طرح فروش در اولین دوره عرضه سامانه یکپارچه تخصیص خودرو دارای متقاضیانی کم تر از ظرفیت اعلام شده بودند و در نتیجه برای فروش آن ها قرعه کشی برگزار نخواهد گردید.سخنگوی وزارت صمت گفت: متقاضیان برای خرید این خودرو ها قادر هستند به سایت‌ های فروش خودروسازان مراجعه و نسبت به خرید محصول مورد نظر اقدام نمایند.

او گفت: شرکت سایپا از امروز (دوم تیر) و ایران‌ خودرو و دیگر خودروسازان از هفته آینده در سایت‌ های خود اقدام به فروش خودرو خواهند نمود. قالیباف تاکید نمود: به‌ تدریج و با افزایش تولید خودرو که شاهد آن می باشیم سایر طرحهای فروش خودرویی نیز از شامل قرعه‌ کشی بودن خارج خواهند گردید.

فروش ۱۵ خودرو بدون قرعه‌ کشی

او تصریح‌ نمود: سامانه یکپارچه تخصیص خودرو نقش مهمی در کاستن از التهابات بازار خودرو و حذف واسطه‌ ها داشت به‌ گونه ای که قبل از این در ازای عرضه ۲۰ هزار خودرو توسط یکی از خودروسازان حدود ۱۱ میلیون نفر برای قرعه کشی ثبت‌ نام نمودند، ولی  در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو به‌ ازای ۱۷۶ هزار خودرو چهار میلیون نفر ثبت نام نمودند که نشان می‌ دهد این سامانه توانسته هست در تنظیم بازار موفق عمل نماید.

بر پایه این گزارش، قبل  از این هم خودروی شاهین سایپا با افزایش تولید سه برابری نسبت به سال قبل از قرعه کشی خارج گردیده بود. در بند پنجم از فرامین هشت ماده رئیس جمهور در حوزه خودرو آمده هست: در خصوص نحوه عرضه خودرو به مردم به‌ منظور ایجاد شفافیت و بالا رفتن رضایت‌ مندی مردم، ضمن حذف تدریجی روند قرعه‌ کشی با افزایش عرضه، فرآیند فعلی عرضه خودرو (از راه قرعه‌ کشی) با سرعت اصلاح و شفاف‌ سازی لازم در آن انجام گردد.

جهت خرید از سلامتیان خودرو محور با الویت دریافت خودرو  در این صفحه ثبت نام کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید