فروش ویژه تیگو7 و آریزو6 به صورت نقد و اقساط

شرکت خودروسازی چری، کراس اور و خودروهای سدان خود به نام تیگو و آریزو را در سال های اخیر به بازار داغ ماشین عرضه نموده است. این شرکت، یکی از بزرگترین صادرکنندگان خودروهای چینی در منطقه است. در این مقاله می خواهیم به بررسی این دو نوع مدل بپردازیم و در نهایت به شرایط فروش ویژه تیگو7 و آریزو6 به صورت نقد و اقساط از وبسایت سلامتیان خودرو بپردازیم.

خودرو تیگو7

تیگو 7

نمونه ی بارز پیشرفت تکنولوژی را می توانید در  محصولات شرکت چری و آن هم در خودروی تیگو7 ببینید. تیگو7 یک کراس اور جدید با پیشرفته ترین تکنولوژی هاست. در سال های اخیر، علاقه مردم به خودروهای شاسی بلند افزایش پیدا کرده است. دلیل آن هنوز کاملا به درستی مشخص نشده است. یکی از دلایل آن می تواند ایجاد حس امنیت یا شخصیت در فرد باشد.

اما به دلیل هزینه های بالای خرید خودروهای شاسی بلند، مردم به سمت خرید کراس اور که نوعی شاسی بلند کوچک است-مانند تیگو7- روی آورده اند. قابلیت ها و مشخصه های فنی مورد تایید تیگو7 و همچنین قیمت مناسب تر آن، دلیل این مدعاست. با استفاده از شرایط وبسایت سلامتیان خودرو برای فروش ویژه تیگو7 و آریزو6 به صورت نقد و اقساط می توانید اطلاعات لازم را جمع آوری کنید. و از طریق راه های ارتباطی این وبسایت اقدام به خرید تیگو7 نمایید.

خودروی آریزو6

آریزو6

سدان های شرکت خودروسازی چری به نام آریزو شناخته می شوند. مدل آریزو7 اولین مدل از این تیپ بود که در اواسط 2013 راهی بازار چین شد. در سال های بعد، آریزو3 معرفی شد که به نوبه ی خود در لول پایینی از مدل سدان قرار می گرفت. به عنوان سومین مدل از این شرکت، آریزو5 به خانواده ی آریزوها افزوده شد. هیچ دلیل منطقی برای این نام گذاری ها وجود ندارد. زیرا شماره ی این مدل ها به ترتیب نیستند.

تا اینکه چری در نمایشگاه پکن 2018 از مدل آریزو GX پرده برداری کرد. جالب است بدانید که در ایران آریزو GX را به نام آریزو6 می شناسیم تا منطق شماره مدل ها را خودمان حفظ کنیم. چند نکته ی مهم در مورد آریزو 6 وجود دارد.

نکته ی اول:

پلتفرم ساخت آریزو6، M1X است. طراحی و تولید این پلتفرم با مشارکت جگوار لندرور به طور اختصاصی برای خودروهای چری بوده است.

نکته ی دوم :

از لحاظ ابعادی، آریزو5 و آریزو6 با هم تفاوت چندانی ندارند. شاید طول کلی آریزو6 از آریزو5 حدود 12 سانتی متر بیشتر باشد. اما می توان گفت فاصله ی محوری آن، تقریبا مشابه است.

نکته ی سوم:

از نظر فنی، گیربکس آریزو6 از تایپ CVT است.  در مقایسه با آریزو5 که تیپ ترونیک 7 دنده ای دارد. آریزو6 مجهز به تیپ ترونیک 9 دنده ای است.

با استفاده از شرایط وبسایت سلامتیان خودرو برای فروش ویژه تیگو7 و آریزو6 به صورت نقد و اقساط می توانید اطلاعات لازم را جمع آوری کنید. و از طریق راه های ارتباطی این وبسایت اقدام به خرید آریزو6 نمایید.

در ادامه به بررسی اجمالی مشخصات ظاهری و فنی تیگو7و آریزو6 می پردازیم تا بتوانید انتخاب بهتری برای فروش ویژه تیگو7 و آریزو6 به صورت نقد و اقساط داشته باشید.

مشخصات ظاهری و فنی تیگو 7

مشخصات ظاهری تیگو 7 در مقاله ی فروش تیگو7 به تفصیل بیان شده است. در این قسمت بیشتر به مشخصات و ویژگی های فنی و تکنولوژی های به کار رفته در آن صحبت خواهیم کرد.

موتور

موتور تیگو7، از نوع توربوشارژ می باشد. مهم ترین مزیت تکنولوژی توربوشارژ، افزایش شتاب و امکان رانندگی اسپورتی است. گنجایش آن 1.5 لیتر است و می تواند قدرتی معادل  147 اسب بخار تولید کند. گشتاور موتور تیگو7 در حدود 210 نیوتن بر متر می باشد. شتاب صفر تا صد تیگو،7 10.9 ثانیه است. مصرف سوخت آن نسبت به خودروهای مشابه پایین تر است و مقدار دقیق آن 6.5 لیتر به ازای هر 100 کیلومتر گزارش شده است. علاوه بر این، راندمان قابل ملاحظه این خودرو مثال زدنی است. چرا که موتور خودروهای تیگو7 توانایی تبدیل 37.1 از درصد انرژی گرمایی به انرژی جنبشی را دارد.

سیستم تعلیق

سیستم تعلیق عقب کشنده ی خودروهای تیگو7، در هنگام تغییر مسیر و یا چرخش مسیر به خصوص در سرعت های بالا، ثبات اتومبیل را حفظ می کند. از این رو، از سروصداهای اضافی و لغزش چرخ ها در هنگام رانندگی جلوگیری شده و حس ایمنی و آرامش را به راننده منتقل می کند.

شاسی

پلتفرم معروف T1X، اساس طراحی و تولید شاسی تیگو7 بوده که حاصل تلاش و تجربه ی مهندسان کارکشته ی بریتانیایی لوتوس بوده است. درست است که تیگو7 یک کراس اور است اما ویژگی های یک خودروی شاسی بلند را دارد. علاوه بر این دارا بودن امتیاز 5 ستاره ی ایمنی استاندارد اروپا، خیال راننده را از رانندگی مطمئن آسوده می کند. طراحی شاسی خودرو به گونه ای است که در سرعت های پایین، انعطاف پذیری خوبی داشته و در سرعت های بالا، ثبات اتومبیل را حفظ می کند. بنابراین عملکرد رانندگی تحت شرایط مختلف جاده، قابل تنظیم می باشد.

پایداری الکترونیکی

در راستای طراحی بهینه ی شاسی، سیستم پایداری الکترونیکی، حرکت اتومبیل بر روی سطح جاده را بصورت مطلوبی کنترل می کند. در حین پیچش خودرو، ثبات خود را به خوبی حفظ می کند.

ایربگ

خودروهای تیگو7 دارای 6 ایربگ ایمنی برای حفاظت راننده و سرنشینان است. طراحی و تامین این ایربگ ها توسط شرکت معروفAutoliv  صورت گرفته است. ایربگ ها در جهت های جلو، جانب و پرده ای جاسازی شده اند. وجود ایربگ ها می تواند ایمنی را تا حد زیادی تامین کند و از ضربه های شدید در حین تصادف به شدت جلوگیری کند.

صفحه ی نمایش

در قسمت جلویی تیگو7، صفحه نمایش 9 اینجی لمسی طراحی شده که کنترل کننده ی بسیاری از آپشن های خودرو از جمله سیستم ایرکاندیشن است. وجود این امکانات، در حین طراحی مدرن و ایجاد فضای دلنشین داخلی، کار با آن را برای سرنشینان لذت بخش کرده است. در قسمت داشبورد نیز، ال سی دی 4.8 اینچی تعبیه شده که ظاهری زیبا و کاربر پسند داشته و سرنشینان می توانند از طریق آن، اطلاعات مربوط به وضعیت حرکتی خودرو را رصد و کنترل کنند.

با استفاده از شرایط سلامتیان خودرو برای فروش ویژه تیگو7 و آریزو6 به صورت نقد و اقساط می توانید اطلاعات لازم را جمع آوری کنید و از طریق راه های ارتباطی این وبسایت اقدام به خرید آریزو6 نمایید.

مشخصات ظاهری و فنی آریزو6

در این قسمت به برخی از مهم ترین مشخصه های فنی و ظاهری اریزو6 اشاره خواهیم کرد.

نمای جلویی

جذاب ترین نمای این خودرو، نمای عریض x شکل جلوی آن است. طراحی هوشمند این خطوط، باعث عریض تر نشان دادن جلوی خودرو می شود. مرکز ثقل آریزو6 پایین طراحی شده است.می توان این خودرو را در حین حرکت، به هواپیمایی تشبیه کرد که در فراز آسمان به پرواز درامده است. همچنین جلوپنجره ی مشبک آریزو6 با طرح کرومی مورب که در جانب آن چراغ های دی لایت سایز بزرگ تعبیه شده، نمای جلویی خودرو را جذاب تر کرده است.

بدنه

ایمنی آریزو6 در بین خودروهای چری از امتیاز ایمنی بیشتری برخوردار است. می توان گفت مدلی بی نظیر است. بدنه به شکل قفسه ای با مقاومت بالا طراحی شده است. جنس بیش از 60 درصد بدنه، فولاد با استحکام بالا است. در قسمت های مهم تر خودرو، 6 پانل فولادی ساخت بنتلر با مقاومتی معادل Mpa 1300 به کار رفته است.

به فناوری روز دنیا در آینه های بغل که دارای زاویه ی دید گسترده هستند می توان اشاره کرد. آن ها مجهز به قفل خودرو، بخار زدایی و چراغ راهنمای LED است.

یکی دیگر از معیارهای جذابیت و اسپرت بودن این خودرو، رینگ های 17 اینچی و منحصر به فرد آن است که دارای برش الماسی است.

کابین

ابعاد داخلی کابین به گونه ای تنظیم و طراحی شده که به فضای قرارگیری پای سرنشینان در حدود 930 میلیمتر اختصاص داده است. سرنشینان در این مدل سدان از چری، احساس راحتی بیشتری را تجربه خواهند کرد.

هیچ گونه سروصدای اضافی، سرنشینان در کابین اتومبیل را اذیت نمی کند. چرا که برای طراحی کابین و بدنه، تست های مختلف مهندسی NVH بر روی سیستم تعلیق و تایر ها، آزمایش شده است. صندلی های داخل کابین، از جنس چرم با کیفیت است.  نه تنها جلوه ای مجلل و لاکچری به آن بخشیده بلکه نرمی آن، احساس راحتی و آرامش به سرنشینان بخشیده است.

انتخاب هوشمندانه ی رنگ آبی یخی در داخل کابین، حس بودن در فضای مجهز به تکنولوژی روز دنیا را در راننده و سرنشینان القا می کند. طرح یخی بافت های کوچک و بزرگ پنل مرکزی که به سبک Bauhaus طراحی شده، این حس را دوچندان می کند.

صندوق عقب

با اطمینان می گفت آریزو6 خودرویی مناسب برای زدن به جاده و رفتن به مسافرت های طولانی است.  فضای گسترده ای برای صندوق عقب آن در نظر گرفته شده که دارای عمق،عرض و ارتفاع  530*1330*1085 میلیمتری است. می توانید به راحتی چمدان ها  و وسایل سفر خود را در آن جا دهید. در شب هنگام و نبود نور، چراغ های تعبیه شده در صندوق عقب به شما کمک می کند، دید بهتری از وسایل داشته باشید.

با استفاده از شرایط سلامتیان خودرو برای فروش ویژه تیگو7 و آریزو6 به صورت نقد و اقساط می توانید اطلاعات لازم را جمع آوری کنید. و از طریق راه های ارتباطی این وبسایت اقدام به خرید آریزو6 نمایید.

نتیجه گیری

بهتر است برای انتخاب هر نوع مدل ماشین، آگاهی اطلاعات و مشخصات فنی لازم را جز الویت های خود قرار دهید تا تصمیم معقول تری اتخاذ نمایید. در این مقاله سعی شد اطلاعات لازم را در اختیار شما خریداران گرامی بگذاریم. ضمن این که می توانید از شرایط فروش ویژه تیگو7 و آریزو6 به صورت نقد و اقساط از وبسایت سلامتیان خودرو بهره مند شوید.

ثبت نام محصولات مدیران خودرو