شروع فروش خودرو در سامانه یکپارچه از ۲۷ اردیبهشت ماه
شروع فروش خودرو در سامانه یکپارچه از ۲۷ اردیبهشت ماه | سلامتیان خودرو محور |

طی امروز و فردا متقاضیان می توانند که از بخشنامه‌ های کگوناگون فروش خودرو که از جهت همه ی شرکتهای خودروسازی ارائه‌ گردیده هست، مطلع گردند و از روز سه شنبه ۲۷ اردیبهشت‌ ماه، امکان ثبت‌ نام در سامانه به ارمغان خواهد آمد.

شروع فروش خودرو در سامانه یکپارچه از ۲۷ اردیبهشت ماه

به گزارش سلامتیان خودرو محور، مطابق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، سامانه یکپارچه فروش خودرو از ۱۲ ظهر (یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه) با یک هفته تاخیر نسبت به اعلام ابتدایی وزیر صمت، با هدف ایجاد شفافیت و امکان عرضه عادلانه‌ تر برای همه خودروهای تولیدی، شروع به کار خواهد کرد؛ طی امروز و فردا متقاضیان می توانند که از بخشنامه‌ های گوناگون فروش خودرو که از سوی همه ی شرکتهای خودروسازی ارائه‌ گردیده هست، اطلاع یابند و از روز سه شنبه ۲۷ اردیبهشت‌ ماه، امکان ثبت‌ نام در سامانه به ارمغان خواهد آمد.

در حالی که به گفته سیدرضا فاطمی امین- وزیر صنعت، معدن و تجارت- دو هفته قبل، سامانه یکپارچه فروش خودرو را معرفی و اعلام نمود: همه خودروساز ها از ۱۸ اردیبهشت هر گونه عرضه خودرو را صرفا از طریق سامانه متمرکز قرعه‌ کشی (سامانه یکپارچه فروش خودرو) انجام دهند تا ضمن ایجاد شفافیت، امکان عرضه عادلانه‌ تر برای همه خودرو های تولیدی به ارمغان یابند.

هم اکنون با تاخیر یک هفته‌ ای، سامانه یکپارچه تخصیص خودرو از یکشنبه (۲۵ اردیبهشت‌ماه) ساعت ۱۲ در نشانی sale.iranecar.com در دسترس هست. بر این اساس در راستای اجرای بند ۵ از دستورهای ابلاغی رئیس‌ جمهوری در رابطه با چگونگی عرضه خودرو برای ایجاد شفافیت و افزایش رضایت مندی مردم، سامانه یکپارچه تخصیص خودرو فعال گردید.

شروع فروش خودرو در سامانه یکپارچه

طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، در روز های یکشنبه و دوشنبه، متقاضیان می توانند از بخشنامه‌ های گوناگون فروش خودرو که از جهت همه ی شرکتهای خودروسازی ارائه‌ گردیده هست، مطلع گردند و از روز سه شنبه ۲۷ اردیبهشت‌ ماه، امکان ثبت‌ نام در سامانه به ارمغان خواهد آمد.

در نخستین دوره فروش خودرو در این سامانه، بازه‌ زمانی یک هفته‌ ای برای ثبت‌ نام متقاضیان در نظر گرفته‌ شده هست و تقدم یا تأخر زمان ثبت‌ نام، هیچ تأثیری بر قرعه‌ کشی و شانس برنده شدن نخواهد داشت و مراسم قرعه‌ کشی با نظارت سازمان حمایت مصرف‌ کنندگان و تولیدکنندگان انجام می گیرد.

عرضه خودرو بر اساس این سامانه بسیار گوانوگون و چند برابر ظرفیت دوره‌ های قبلی خواهد بود و خودروسازان وظیفه دارند همه ی محصولات خودرو های سواری خود را در این سامانه یکپارچه عرضه نمایند و هیچ گونه استثنایی برای تخصیص خودرو به مشتریان خارج از این سامانه وجود نخواهد داشت.

شروع فروش خودرو

لازم به ذکر می باشد، قبل از این، عبدالله توکلی- مدیر کل دفتر صنایع خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت- همچنین ضمن تشریح جزئیات فروش خودرو در سامانه یکپارچه فروش، تاکید نمود که این سامانه با هدف ایجاد شفافیت در همه جنبه‌ ها، افزایش میزان عرضه و توقف تولید خودروهای ناقص فعال خواهد گردید.

او با بیان میزان عرضه‌ ای که در سامانه یکپارچه فروش خودرو انجام خواهد گردید، چندین برابر دوره‌ های قبل خواهد بود، اعلام نمود: در سازوکار این سامانه برای آن که هجوم زیادی هم اتفاق نیفتد، بازه زمانی مشخص تعیین خواهد گردید و متقاضیان با عرضه تعداد قابل توجهی خودرو از جهت خودروسازان متعدد روبرو خواهند بود و دیگر مهلت زمان چند روزه برای ثبت‌ نام مطرح نیست. در حقیقت طی یک بازه مشخص خودروسازان، محصولات خود را با هم عرضه می نمایند و مشتریان در این مدت مشخص قادر هستند با قدرت انتخاب بالا اقدام به خرید خودرو مورد نظر خود نمایند.

تحویل خودرو

روال تحویل به این صورت خواهد بود که برای تقاضا های بیش از ظرفیت، مشتریان نهایی به شیوه قرعه‌ کشی تعیین خواهند گردید؛ در غیر این صورت خودرو به هر فرد ثبت‌ نام کننده تعلق خواهد گرفت. ولی با توجه به تمهیدات در نظر گرفته شده در جهت افزایش عرضه و قاعدتا با توجه به این که، شرایط به گونه‌ ای پیش خواهد رفت که مصرف‌ کننده واقعی می‌ تواند از این طرح استفاده ببرد، مرحله به مرحله تقاضا های سوداگرانه حذف و به تدریج در گامهای بعدی قرعه‌ کشی حذف خواهد گردید.

در آخر لازم به تاکید مجدد هست که تفاوت تخصیص خودرو در این سامانه نسبت به فروشهای گذشته، موثر نبودن تقدم تاخیر زمان ثبت‌ نام متقاضیان در برنده شدن (در طرح‌ هایی که بدون قرعه‌ کشی که تقدم و تاخیر ثبت‌ نام موثر بوده و در طرحهای فروش خودروسازان خصوصی) متقاضی هست.

جهت خرید از سلامتیان خودرو محور با الویت دریافت خودرو  در این صفحه ثبت نام کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید