خودرو پورشه ماکان ۲۰۲۲ با سپر پلاستیک و پیشرانه جدید، رونمایی شد
خودرو پورشه ماکان ۲۰۲۲ با سپر پلاستیک و پیشرانه جدید، رونمایی شد | سلامتیان خودرو محور |

ماکان ۲۰۲۲ با تفاوت‌های ظاهری و فنی نسبت به مدل قبلی تولید می‌شود. این محصول، ادوات پلاستیک در سپر جلو خواهد داشت و قدرت بیشتری فراهم خواهد کرد.

خودرو پورشه ماکان ۲۰۲۲ با سپر پلاستیک و پیشرانه جدید، رونمایی شد

به گزارش سلامتیان خودرو محور ، طبق انتظارمان، پورشه ماکان با تغییر چهره جزئی برای سال ۲۰۲۲ عرضه خواهد شد. نکته‌ی عجیب، افزایش ادوات پلاستیکی سیاه‌رنگ در ظاهر بیرونی است که ارزش خودرو را به عنوان محصولی در کلاس لوکس، کم می‌کند. در ماکان جدید، جلوه‌ی اسپرت زیاد شده است و ورودی‌های هوا در هر طرف سپر نیز بزرگ‌تر از مدل‌های قبلی هستند. چند خط باریک نیز روی کاپوت جلو اضافه شده است تا همراه چراغ‌های LED و چرخ‌های بزرگ ۱۹ تا ۲۱ اینچ، ظاهر جوان‌پسند ایجاد کند.

در فضای داخلی، بیشترین تغییرات به کنسول میانی مربوط هست. کلیدهای لمسی و دیجیتال، جایگزین دکمه‌های فیزیکی هستند. نمایشگر لمسی ۱۰٫۹ اینچ در همه ی مدل‌های ماکان وجود دارد و ساعت عقربه‌ای نیز، هم چنان در وسط داشبورد قرار خواهد داشت. خریدار می‌تواند ادوات فیبر کربن برای فرمان و داشبورد سفارش دهد؛ اما پنل پشت فرمان کاملاٌ دیجیتال برای ماکان، فراهم نخواهد بود.

خودرو پورشه ماکان ۲۰۲۲ با سپر پلاستیک و پیشرانه جدید، رونمایی شد

مدل استاندارد، مجهز به پیشرانه دو لیتر توربوشارژ با ۲۶۱ اسب بخار قدرت و ۴۰۰ نیوتن‌متر گشتاور هست. نسخه‌ی S، کمی قوی‌تر خواهد شد تا قدرت ۳۷۵ اسب بخار فراهم کند. قوی‌ترین مدل با کد GTS، مجهز به پیشرانه ۲٫۹ لیتر توئین‌توربوشارژ خواهد بود تا ۴۳۴ اسب بخار قدرت و سرعت‌گیری صفر تا صد کیلومتر بر ساعت ۴٫۱ ثانیه داشته باشد. این محصول، جایگزین ماکان توربو در سبد پورشه خواهد شد و نهایت سرعت ۲۷۰ کیلومتر بر ساعت خواهد داشت.

آستانه قیمت خودرو پورشه ماکان ۲۰۲۲، به ۵۵ هزار دلار می‌ رسد. نسخه‌ی S و GTS به ترتیب، ۶۵ و ۷۹ هزار دلار قیمت خواهند داشت و مشخصات ماکان هیبرید و پلاگین هیبرید جدید، در ماه‌های آینده به اعلام خواهد رسید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید