مجوز واردات خودرو کارکرده

جلال رشیدی‌کوچی، این خبر را در حساب توییتری خود اعلام کرده است: یک خبر خوب، دقایقی قبل در کمیسیون اجازه واردات انواع خودروهای دست‌دوم سواری، کِشنده، کامیون، ون، اتوبوس و مینی‌بوس تا پنج سال کارکرد به دولت داده شد.

حجت‌الله ‌فیروزی، عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ هم در این رابطه به ایسنا گفته: امروز کمیسیون تلفیق پیشنهاد کمیسیون صنایع و معادن برای الحاق به تبصره۷ لایحه بودجه را تصویب کرد. این مصوبه به تنظیم گری در بازار خودرو و با هدف تنظیم عرضه و تقاضا و کاهش قیمت خودرو در کشور مطرح شده که به موجب آن واردات انواع خودرو های سبک و سنگین با عمر تا پنج سال سن تولید به کشور آزاد می شود. بنده به همراه تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از ماه ها قبل به منظور تنظیم گری در بازار خودرو و جلوگیری از سوداگری در این بازار پیشنهاد واردات انواع خودروهای دست دوم را پیگیری می کردیم. بسیاری از کشورها از جمله کشورهای آلمان و آمریکا که دارای ظرفیت بالا در تولید انواع خودروهای شاخص در دنیا هستند، به منظور مدیریت بازار خودرو و اقتصادی کردن آن مبادرت به واردات خودروهای دست دوم می کنند.

در آیین‌نامه نحوه اجرای این بند آمده، وزارتخانه‌های صمت، راه و شهرسازی، کشور، امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه کشور باید برای تامین قطعات و خدمات پس از فروش و معاینه فنی راهکار پیدا کنند و حداکثر ظرف مدت یک ماه پس از ابلاغ این قانون این آیین‌نامه را به تصویب هیئت وزیران برسانند

اخبار به روز دنیای خودرو در سلامتیان خودرو محور

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید