جزئیات جدید فرمول قیمت‌ گذاری خودرو
جزئیات جدید فرمول قیمت‌ گذاری خودرو | سلامتیان خودرو محور |

تورم و کاهش هزینه تولید دو دلیل مؤثر در قیمت‌ گذاری خودرو می باشند که فرمول قیمت‌ گذاری خودرو با توجه به این دو مورد به دست می‌ آید.

جزئیات جدید فرمول قیمت‌ گذاری خودرو

به گزارش سلامتیان خودرو محور، مطابق فرمول جدید قیمت‌ گذاری خودرو با توجه به نرخ تورم و کسر ۱۵ درصد کاهش هزینه در تولید، قیمت جدید خودرو به دست می‌ آید. هر چند وزیر صمت روز گذشته اعلام نمود که تصمیمی برای افزایش قیمت ندارد، ولی وعده‌ های او مبنی بر رشد کمی و کیفی خودرو به‌ طور قطع احتیاج به نقدینگی زیادی دارد.

در همین حال دیروز یک دست‌ اندر کار صنعت خودرو از فرمول قیمت ۱۴۰۱ رونمایی نمود. هم اکنون برای قیمت‌ گذاری فصلی خودرو، روش قیمت‌ گذاری در دست ستاد تنظیم بازار کارخانه‌ ای می باشد. فرمول جدید وزارت صمت برای قیمت‌ گذاری خودرو های داخلی بر چه اساس می باشد؟

با در نظر گرفتن این فرمول در اولین قدم با تورم عمومی و در قدم دوم با الزام سال قبل رضا فاطمی‌امین – وزیر صمت – به خودروسازان در ارتباط می باشد. سال قبل وزیر صمت خودروسازان را ملزم نمود که در سال ۱۴۰۱ تا ۱۵‌درصد از هزینه‌ های تولید خود بکاهند. البته از این گفته وزیر صمت برداشت نادرستی صورت گرفت. به نحوی که خیلی‌ ها گمان نمودن قرار هست امسال ۱۵‌درصد از قیمت کارخانه‌ ای خودروهای داخلی کاسته گردد.

جزئیات جدید فرمول قیمت‌ گذاری خودرو

طبق فرمول وزارت صمت قرار هست قیمت خودرو با توجه به نرخ تورم و ۱۵‌درصد کاهش هزینه‌ ای که خودروسازان ملزم به آن شده‌ اند، تعیین گردد. بر این اساس، میزان افزایش قیمت خودرو ها طبق فرمول «نرخ تورم منهای ۱۵‌درصد از کاهش هزینه خودروسازان» به حساب می آید. بنابراین اگر نرخ تورم در فرمول وزارت صمت را ۴۰‌ درصد (عدد تورم سال گذشته) در نظر بگیریم، با کسر عدد ۱۵ از آن، قیمت خودروهای داخلی طی امسال ۲۵‌ درصد زیاد می شود.

با توجه به اظهار نظر وزیر صمت، چنانچه این وزارتخانه روی فرمول جدید قیمت خودرو مصر باشد، افزایش قیمتی ۲۵ درصدی نصیب خودروهای داخلی می گردد که هفت‌ درصد بیش از رکورد قبلی (در دوران قیمت‌ گذاری دستوری) هست. با این حال به نظر می آید دولت برای تحقق هدف تولید ۶/ ۱ میلیون‌ دستگاهی، چاره‌ ای جز صدور مجوز افزایش قیمت نخواهد داشت.

نرخ تمام شده خودرو با توجه به فرمول جدید

با رشد ۲۵ درصدی از یک جهت و خروج احتمالی خودرو هایی مانند تیبا و سمند از مسیر تولید، به نظر می آید کف قیمت کارخانه‌ ای خودروهای داخلی به بالای ۲۰۰ میلیون تومان برسد. البته وزیر صمت دیروز در اظهار نظری درباره قیمت خودرو تاکید نموده در شرایط فعلی دولت تصمیمی برای افزایش قیمت خودرو ندارد. این گفته وی در حالی می باشد که بسیار بعید هست دولت قادر باشد در مقابل افزایش قیمت خودرو های داخلی مقاومت نماید.

آنطور که خودروسازان می‌ گویند، آن ها سالهاست به دلیل اعمال سیاست قیمت‌ گذاری دستوری، محصولاتشان را توأم با زیان تولید می نمایند و از نقدینگی لازم برای رشد چشم گیر تیراژ برخوردار نیستند. بنابراین اگر وزارت صمت بر هدف تولید ۱.۶میلیون‌ دستگاهی خود اصرار داشته باشد که دارد، باید به هر شکل ممکن نقدینگی مورد احتیاج برای تحقق آن را به ارمغان بیاورد.

نرخ خودرو با فرمول جدید

با توجه به محدودیت تسهیلات مالی، بعید هست ستاد تنظیم بازار راهی جز صدور دستور افزایش قیمت خودرو در آینده نزدیک داشته باشد و تنها امکان دارد عدد آن از ۲۵‌ درصد فرضی پایین تر باشد. به نظر می آید با توجه به مشکلات اجتماعی ناشی از اصلاح یارانه ارزی، دولت نمی‌ خواهد در مقطع فعلی دست به تغییر قیمت خودرو زده و افکار عمومی را تحریک نماید، ولی این به معنای تثبیت قیمت خودرو در سال ‌جاری نیست. بنابراین به احتمال فراوان، افزایش قیمت خودرو دیر یا زود طی امسال از سوی ستاد تنظیم بازار اعلام و ابلاغ خواهد گردیئ و باید منتظر ماند و دید میزان آن طبق فرمول جدید هست یا رقمی پایین تر دست خودروسازان را خواهد گرفت.

جهت خرید از سلامتیان خودرو محور با الویت دریافت خودرو  در این صفحه ثبت نام کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید