تغییر جدید در پیش‌ فروش خودرو ها |
تغییر جدید در پیش‌ فروش خودرو ها | سلامتیان خودرو محور |

منتخبان فروش فوق‌العاده خودروسازان در نیم‌سال دوم ۱۴۰۰ برای واریز وجه و تکمیل ثبت‌نام فقط سه روز زمان دارند.

تغییر جدید در پیش‌ فروش خودرو ها

به گزارش سلامتیان خودرو محور ،فروش فوق‌العاده خودروسازان در نیم‌ سال دوم ۱۴۰۰ با همان روال قبل قرعه کشی ادامه دارد، ولی با این تفاوت که برخی از مقررات تغییر یافته است. هر چند وزارت صمت پیش از این از رفع بعضی محدودیت‌ های شرکت در فروش خودروسازان خبر داده بود با این حال تنها یک تغییر در مقررات فروش اعمال‌ شده و آن نیز فرصت سه روزه منتخبان برای واریز وجه و تکمیل ثبت‌ نام هست. قبل از این برگزیدگان قرعه‌کشی فرصت پنج‌ روزه برای واریز وجه داشته اند.

خبرگزاری «ایسنا» نیز روز گذشته در این زمینه تاکید کرده است که این بار برخلاف روال همیشگی طرح‌ های فروش که پنج روز مهلت برای واریز کامل وجه مبلغ خودرو های طرح فروش فوق‌العاده یا واریز مبلغ علی‌الحساب خودرو های طرح پیش‌ فروش یک‌ ساله وجود داشت، در این طرح مشتریان منتخب ظرف مدت سه‌ روز فرصت دارند تا وجه کامل خودرو را واریز نمایند.

بر این اساس محدودیت‌ های فروش فوق‌العاده نیز هم چنان در این طرح اجرا می‌ شود و براین اساس شروطی از جمله اختصاص یک دستگاه خودرو به هر کد ملی، حداقل فاصله ۴۸ ماهه از خرید (ثبت‌نام یا تحویل خودرو) از شرکت‌ های ایران‌خودرو و سایپا، عدم پلاک فعال انتظامی برای فرد متقاضی، ارائه گواهی‌نامه معتبر، تعلق شماره حساب و شماره تماس اعلامی به شخص متقاضی و… اعمال خواهند شد.

اما در فروش فوق‌العاده‌ های نیم‌سال دوم نیز خبری از خودرو های پرتیراژ ایران‌خودرو نیست و با فاکتور گرفتن از پژو پارس، دیگر محصولات پژویی این شرکت و هم چنین سمند که جزو پرتیراژ ها به حساب می آید، باز هم در لیست فروش‌ های این شرکت نیست.

تغییر جدید در پیش‌ فروش

آنچه مشخص است به‌دلیل غیرواقعی بودن قیمت این خودروها که شرکت‌های تولیدی را با ضرر و زیان همراه کرده، تیراژ و عرضه محصولات ذکر شده، به‌ طور چشم‌گیری کم شده است. بر این اساس از ابتدای سال جاری ترجیح خودروسازان بر تولید و عرضه خودرو هایی هست که قیمت‌ گذاری آن ها واقعی باشد تا زیان کمتری را متحمل شوند.

جهت خرید از سلامتیان خودرو محور با الویت دریافت خودرو  در این صفحه ثبت نام کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید