تا یک‌ ماه دیگر واردات مشروط خودرو
تا یک‌ ماه دیگر واردات مشروط خودرو | سلامتیان خودرو محور |

منوچهر منطقی معاون صنایع حمل و نقل در مورد واردات خودرو گفت: شروع دوباره ورود خودرو به کشور به اجازه نهاد های بالا دستی احتیاج دارد.

تا یک‌ ماه دیگر واردات مشروط خودرو

به گزارش سلامتیان خودرو محور، با وعده وزیر صنعت، معدن و تجارت، تصمیم گرفته شد ممنوعیت واردات خودرو در ماه آینده لغو گردد، ولی به گفته معاون حمل‌ و نقل این وزارتخانه، واردات خودرو به کشور منوط به شرایطی هست. این در حالی می باشد که نماینده مردم مرودشت در مجلس اعلام نمود: اگر واردات خودرو تا آخر اردیبهشت ماه انجام نگردد، به طور قطع روی استیضاح وزیر صمت کار خواهم نمود.

منوچهر منطقی معاون صنایع حمل و نقل عنوان نموده، قواعد لازم برای از سرگیری واردات خودرو در حال تنظیم هست و وزارت صمت همچنین به این ماجرا ( واردات خودرو ) به دید مثبت نگاه می نماید.

واردات مشروط خودرو

معاون حمل‌ و نقل وزارت صمت حال تاکید نموده که هر زمان نهاد های بالا دستی اجازه دهند، واردات وارد فاز اجرایی خواهد شد. وی نگفته که منظورش از نهاد های بالا دستی چه می باشد، ولی به نظر می آید صحبت از نهاد هایی بالاتر از دولت هست. اظهارات منطقی در شرایطی هست که اسفند ماه سال گذشته، رئیس‌ جمهور در جریان بازدید از ایران‌ خودرو دستور داد ظرف سه ماه مقدمات شروع دوباره واردات خودرو به کشور فراهم گردد.

مدتی بعد، وزیر صمت همچنین اعلام نمود ممنوعیت واردات در خرداد به پایان می رسد و ورود خودرو به کشور آزاد خواهد گردید. رضا فاطمی‌ امین حتی پیش‌ بینی کرد که بیش از ۱۰۰‌ هزار دستگاه خودرو وارد خواهد شد. این وعده دولت در صورتی بود که هم زمان، هیات عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌ های کلی نظام، با مصوبات مجلس مبنی بر واردات خودرو مخالفت و آن ها را مغایر با اقتصاد مقاومتی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی اعلام نمود.

بنابراین با توجه به منتفی شدن واردات خودرو از مسیر دو مصوبه مجلس ( یکی در قالب طرح ساماندهی خودرو و دیگری در قالب بودجه ۱۴۰۱ )، همه نگاه‌ ها به سمت دولت چرخید تا با توجه به دستور رئیس‌ جمهور و وعده وزیر صمت، واردات خودرو از خرداد ماه امسال از سر گرفته شود. اکنون ولی اظهارات معاون حمل‌ و نقل وزارت صمت، واردات خودرو را در ابهام قرار داده است.

جهت خرید از سلامتیان خودرو محور با الویت دریافت خودرو  در این صفحه ثبت نام کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید