بازار خودرو با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی چه می‌ شود؟
بازار خودرو با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی چه می‌ شود؟ | سلامتیان خودرو محور |

آیا کالا هایی مانند خودرو نیز به دلیل کنار گذاشتن ارز ترجیحی، بال رفتن قیمت را تجربه خواهد نمود؟ و  در مورد خودرو های وارداتی چه طور، قیمت آن ها پس از حذف ارز ۴۲۰۰ به چه سویی خواهد رفت؟

بازار خودرو با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی چه می‌ شود؟

به گزارش سلامتیان خودرو محور، در خودرو سازی، قطعه‌ سازی و واردات خودرو، اثر پذیری از قیمت ارز مشمول همان قاعده کلی در مورد دیگر کالاها می باشد. خودروساز‌ و قطعه‌ساز‌ برای تامین مواد اولیه و قطعات مورد نیاز خود وابسته به واردات هستند، بنابراین مشمول پایین و بالا رفتن قیمت ارز می گردند.واردات خودرو هم که مطمئناََ احتیاج به ارز دارد و هرگونه پایین و بالا رفتن در تخصیص ارز و قیمت آن، روی بهای نهایی اثر مستقیم دارد. با توجه به این موضوع، در دید اول این گونه به نظر می آید که حذف ارز ترجیحی نیز بر قیمت خودرو اثر افزایشی خواهد داشت.

بازار خودرو با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی چه می‌ شود؟

این در شرایطی می باشد که بررسی دقیقتر نقش ارز به خصوص از نوع ۴۲۰۰ آن بر تولید، واردات و قیمت خودرو، نشان میدهد احتمالا این تاثیر آنچنان محسوس نخواهد بود، زیرا دسترسی قطعه‌ سازان، خودرو سازان و وارد‌ کنندگان به ارز در این سالها نزدیک به صفر بوده هست. در این زمینه یک کارشناس خودرو به «دنیای اقتصاد» می گوید که یک مقطع کوتاهی در سال ۹۷ ارز دولتی به این صنعت داده شد و پس از آن با محاسبه ما‌به‌ التفاوت تصفیه‌ حساب انجام گردید. از آن زمان تاکنون صنعت خودرو با ارز نیمایی فعالیت می نماید.

به این‌ صورت مشخص هست که حداقل از سه سال گذشته ( دوران تحریم ) قطعه‌ سازان و خودرو سازان برای تامین مواد اولیه و قطعات مورد نیاز خود، دسترسی به ارز ۴۲۰۰ نداشته‌ اند و احتیاج خود را از بازار آزاد تامین نموده اند. او با بیان این که قطعه‌ سازان و خودرو سازان احتیاج ارزی خود را از بازار تامین می نمایند، اضافه می نماید: بنابراین حذف ارز ۴۲۰۰ تاثیری روی قیمت تمام شده قطعات و خودروها نخواهد داشت.

بازار خودرو با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی چه می‌ شود؟

نجفی‌ منش در جواب به این سوال نیز که آیا حذف ارز ۴۲۰۰، صنایع قطعه و خودرو را با مشکل تامین روبه‌رو خواهد نمود، تاکید می نماید: به هیچ‌ وجه از ناحیه حذف ارز ۴۲۰۰ به مشکل تامین مواد اولیه و قطعات بر نمی‌ خوریم، چون مدت ها می باشد که از این ارز فاصله گرفته‌ ایم. اظهارات رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌ سازی را فربد زاوه نیز تایید نموده و می گوید: وقتی قطعه‌ سازان و خودرو سازان ارز ۴۲۰۰ نمی‌ گیرند، مظمئناََ حذف این ارز تاثیری روی قیمت تمام شده محصولات آن ها نخواهد داشت. با توجه به این اظهارات، مشخص می‌ شود صنایع خودرو و قطعه شامل قربانیان تورم حاصل از حذف ارز ترجیحی نخواهند بود، چرا که کنار گذاشتن ارز ۴۲۰۰، افزایش قیمت خاصی را نصیب خودروهای داخلی نخواهد نمود.

در واقع خودرو سازان و قطعه‌ سازان مدتها قبل و به اجبار، زیر تیغ جراحی ارزی رفته‌ اند و دوران نقاهت را هم طی نموده اند، بنابراین آسیب خاصی از ناحیه حذف ارز ۴۲۰۰ به آنها نخواهد رسید. با این حساب، طبعا خیال شهروندان نیز بابت اینکه عبور از ارز ترجیحی، به افزایش قیمت خودرو آنچنان اثر نخواهد داشت، باید راحت باشد، مگر این که در ادامه، خودرو سازان و قطعه‌ سازان برای پوشش هزینه‌ های تولید خود در دیگر بخشها، حذف ارز ۴۲۰۰ را بهانه افزایش قیمت قرار دهند.

‌قیمت خودروهای وارداتی به کجا می‌رود؟

حذف ارز ترجیحی اما نگرانی خاصی مبنی بر افزایش قیمت خودرو های وارداتی (چه خودرو های حال حاضر بازار و چه خودرو هایی که در آینده و پس از لغو ممنوعیت واردات، به کشور می‌ آیند) ایجاد نخواهد نمود. در قسمت واردات، اولا ورود خودرو به کشور از سه سال و نیم گذشته ممنوع بوده و ثانیا ارز ۴۲۰۰ در اختیار واردکنندگان گذاشته نشده هست. با آزاد سازی احتمالی واردات خودرو در آینده، وارد کنندگان مانند گذشته باید از ارز آزاد استفاده نمایند، بنابراین شوک خاصی از این ناحیه به قیمت خودرو هایی که وارد کشور خواهند شد، وارد نمی گردد.

جهت خرید از سلامتیان خودرو محور با الویت دریافت خودرو  در این صفحه ثبت نام کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید