ایلان ماسک از تولید نشدن تسلا مدل S پلید پلاس خبر داد
ایلان ماسک از تولید نشدن تسلا مدل S پلید پلاس خبر داد | سلامتیان محور خودرو

بر اساس جدید ترین اظهارات ایلان ماسک ، با توجه به عرضه مدل S پلید طی روز های آینده ، نسخه پلاس با سرعت‌ گیری صفر تا صد کیلومتر بر ساعت ۱٫۹۹ ثانیه، تا اواسط سال ۲۰۲۲ تولید نخواهد شد.

ایلان ماسک از تولید نشدن تسلا مدل S پلید پلاس خبر داد

به گزارش سلامتیان خودرو محور ، ایلان ماسک ، مدیر عامل تسلا ، معتقد است با وجود مدل S پلید و توانایی‌ های فنی آن ، تولید پلید پلاس لزومی ندارد. بیشتر ادعا شده بود پلید پلاس با سرعت‌ گیری صفر تا صد کیلومتر بر ساعت ۱٫۹۹ ثانیه ، پر شتاب‌ ترین خودرو تولید انبوه جهان است. این عنوان اکنون به دوج چلنجر SRT دیمون اختصاص دارد که با تایر های ویژه، ۲٫۱ ثانیه بعد از شروع حرکت به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌ رسد.

بعضی رسانه‌ ها عقیده دارند عرضه ابر خودرو های مدرن مثل ریمک نورا (Nevera) با زمان سرعت‌ گیری صفر تا صد کیلومتر بر ساعت زیر ۲ ثانیه ، لرزش تجاری و تبلیغاتی پروژه تسلا مدل S پلید پلاس را کم‌ رنگ کرده است.

ایلان ماسک از تولید نشدن تسلا مدل S پلید پلاس خبر داد

موضوع دیگری که پلید پلاس را برای اغلب مردم جذاب جلوه داد، شعاع حرکتی بود. این محصول بنابر ادعای مدیران شرکت سازنده، قرار است مسافت ۸۴۰ کیلومتر را با یک شارژ طی کند ؛ در حالی‌ که مدل S پلید، ۶۲۸ کیلومتر با شارژ کامل حرکت می‌ کند.

خودرو تسلا مدل S پلید ( استاندارد ) ۱۰۲۰ اسب‌ بخار قدرت دارد و نهایت سرعت ۳۲۰ کیلومتر بر ساعت به ارمغان می آورد. قیمت این خودرو حدود ۱۱۲ هزار دلار پیش‌ بینی شده است. نسخه پلید پلاس که احتمالا اواسط سال ۲۰۲۲ تولید می‌ شود ، ۱۵۰ هزار دلار قیمت خواهد داشت.

با سلامتیان خودرو محور از جدیدترین اخبار خودرو های جهان مطلع بشید. جهت خرید از سلامتیان خودرو با الویت دریافت خودرو  در این صفحه ثبت نام کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید