اپل باتری خودروهای الکتریکی را در خاک آمریکا تولید خواهد کرد
اپل باتری خودروهای الکتریکی را در خاک آمریکا تولید خواهد کرد | سلامتیان خودرو محور | شاسی بلند | اتوماتیک |

اپل تصمیم دارد باتری‌های مورد نیاز خودرو خودران را در ایالات متحده آمریکا و با استفاده از بازوی تولیدی شرکت‌های تایوانی تأمین کند.

به گزارش سلامتیان خودرو محور ، مدتی است پروژه خودرو خودران اپل در سکوت خبری قرار دارد و آخرین گزارش‌ها از ناکامی این شرکت در مذاکره با خودروسازان سرشناس برای برون‌سپاری اپل کار حکایت داشتند. به‌طور کلی شایعات زیادی درباره‌ی خودرو اپل منتشر شده است.

طبق گزارش‌های قبلی، پروژه‌ی مذکور بر توسعه‌ی فناوری‌های مرتبط با خودرو خودران تمرکز دارد ، البته تقریبا تأیید شده است که غول دنیای فناوری برای عملیاتی کردن این خودرو و عرضه‌ی آن در بازار مصرفی، به بازوی تولیدی یکی از خودروسازان یا شرکت‌های مونتاژکننده نیاز خواهد داشت. در جدیدترین مورد گفته می‌شود اهالی کوپرتینو تصمیم دارند باتری خودرو گفته شده را در ایالات متحده آمریکا تولید کنند.

اپل باتری خودروهای الکتریکی را در خاک آمریکا تولید خواهد کرد

اپل به جای اعتماد کردن به سازندگان چینی، تصمیم دارد تولید باتری اپل کار را به تأمین‌کنندگان تایوانی مستقر در خاک آمریکا محول کند. منابع نزدیک به زنجیره تأمین محصولات اپل ادعا می‌کنند که دو شرکت‌ تایوانی فاکسکان و Aleei تمایل خود را برای همکاری با اپل در تولید باتری‌های پیشرفته اعلام کرده‌اند. گفته می‌شود این دو شرکت تصمیم دارند به‌زودی بخشی از خط تولید خود را به آمریکا انتقال دهند.

گزارش‌های قبلی نشان دهنده آن بودند که اپل مذاکره‌ی اولیه با دو شرکت بزرگ چینی CATL و BYD را برای تولید باتری‌های اپل کار شروع کرده ، اما تا الان قراردادی بین طرفین ثبت نشده است. همچنین گفته می‌شد شرط معامله این است که تأسیسات تولید در ایالات متحده ساخته شود. با توجه به آنچه‌ گفته شد، به نظر می‌رسد اپل تأکید بسیاری روی تولید در آمریکا دارد که عمدتاً به ارائه‌ی طرح‌های تشویقی و تسهیلات در ایالات متحده و تنش‌های آمریکا و چین ربط دارد.

همان‌طور که گفته شد، فاکسکان، یکی از بزرگ‌ترین تأمین‌کنندگان اپل و Aleei تصمیم دارند کارخانه‌هایی در ایالات متحده تأسیس کنند و این احتمال وجود دارد که اپل کار دومین محصول اپل پس از مک پرو باشد که فرایند طراحی، تولید و مونتاژ آن به‌طور کامل در این کشور صورت می‌گیرد. این در حالی است که اکثر محصولات اپل در چین مونتاژ و بسیاری از قطعات، از تأمین‌کنندگان سراسر دنیا تهیه می‌شوند.

به‌عنوان نمونه، در فرایند ساخت آیفون، اپل از شیشه محافظ نمایشگر ساخته‌ شده در کنتاکی توسط کورنینگ استفاده می‌کند؛ درحالی‌که سایر قطعات مانند حسگرهای دوربین توسط تأمین‌کنندگان ژاپنی ساخته می‌شوند. گمان می‌رود اپل احتمالا رویکرد مشابهی برای تنوع بخشیدن به زنجیره تأمین وسایل نقلیه اخذ میکند.

اپل باتری خودروهای الکتریکی را در خاک آمریکا تولید خواهد کرد

بر اساس شواهد، محوریت استراتژی وسایل نقلیه‌ی اپل معطوف بر طراحی باتری جدیدی هست که می‌تواند به‌طور بنیادی هزینه‌ های این بخش را کاهش و دامنه‌ی مسافت طی‌شده‌ی Apple Car با یک بار شارژ را افزایش بدهد. باتری یادشده مبتنی بر طراحی «تک‌سلولی» خواهد بود و این امکان را به مهندسان می‌دهد که سلول‌های منفرد را در یک باتری جمع و فضای بسته و غیر قابل استفاده در باتری را آزاد کنند. این طراحی به معنای ماده‌ای فعال‌تر است که می‌تواند پیمودن مسافت بیشتر را فراهم کند.

گفته می‌شود اپل در حال ساخت یک مخلوط شیمیایی برای استفاده در باتری به نام لیتیوم فسفات آهن (LFP) است که ایمنی بالاتری دارد و احتمال گرم شدن آن پایین تر است. به نظر می‌رسد غول فناوری کوپرتینو در حال دستیابی به یک فرمول باتری انقلابی است که یکی از منابع مطلع به دانش فناوری این حوزه، آن را سطح بعدی باتری‌ نامیده و به انقلاب نسل اول آیفون شباهت داده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید