ارزانترین خودروهای برقی در سال ۲۰۲۲
ارزانترین خودروهای برقی در سال ۲۰۲۲ | سلامتیان خودرو محور |

با بالا رفتن جهانی قیمت‌ های سوخت و نگرانی‌ ها در خصوص آلودگی هوا و همچنین به خطر افتادن لایه اوزون، بهره بردن از خودروهای برقی محبوبیت بالا تری پیدا نموده هست. ولی قدرت خرید عموم مردم به این خودروها نمی‌ رسد. در این گزارش به اقتصادی‌ ترین خودروهای سال ۲۰۲۲ می‌ پردازیم.

ارزانترین خودروهای برقی در سال ۲۰۲۲

به گزارش سلامتیان خودرو محور، برای مدت زمان طولانی بیشتر مردم قدرت خرید خودروهای برقی را نداشتند. ولی با ورود نسل جدید این خودروها به بازار قیمت آنها در حال پایین آمدن می باشد. همچنین با وجود قیمتهای بالای بنزین، به نظر می آید خرید یک خودرو برقی با قیمت مناسب در طولانی مدت صرفه اقتصادی بیش تری داشته باشد. با وجود عمومی تر شدن خرید این خودروها نگاهی به لیست اقتصادی‌ ترین خودروهای برقی خالی از لطف نیست. در گزارشی لیست بهترین خودروهای الکتریکی از نظر قیمت بررسی شده‌ اند. قیمت همه ی خودروهای برقی در این لیست زیر ۵۰ هزار دلار می باشد.

ارزانترین خودروهای برقی | شورلت بولت

بعد از این که جنرال موتورز اعلام نمود که قیمت بولت برقی مدل ۲۰۲۳ خود را پایین می آورد، این خودرو برقی جایگاه اول ارزانترین خودرو برقی را از نیسان لیف گرفت. شورلت بولت ای‌وی هم اکنون ۲۷ هزار دلار و شورلت بولت ای‌یووی ۲۹ هزار دلار قیمت دارد. این خودرو ۲۰۰ اسب بخار قدرت دارد و دیفرانسیل جلو هست. با هر بار شارژ کامل، خودرو قادر هست ۴۱۶ کیلومتر مسافت را طی نماید.

ارزانترین خودروهای برقی | نیسان لیف

این مدل نیسان دارای دو سایز مختلف باتری می باشد. مدلی که با باتری کوچک ۴۰ کیلووات ساعتی هست اقتصادی ترین نوع آن هست و ۲۸ هزار دلار قیمت دارد. این مدل در حالت معمول با هر بار شارژ ۲۳۹ کیلومتر و مدل باتری بزرگ ۶۲ کیلووات ساعتی نیسان، ۳۴۶ کیلومتر طی می نماید. قیمت مدل باتری بزرگ ۳۳ هزار دلار می باشد.

ارزانترین خودروهای برقی | مزدا ام‌ایکس ۳۰

این خودرو برقی تا حدودی عجیب هست. با هر بار شارژ ۱۶۰ کیلومتر را طی می نماید و تنها در کالیفرنیا قابل خریداری هست. ولی در دسته خودروهای برقی ارزن قیمت قرار می گیرد و قیمت آن ۳۴ هزار دلار هست.

ارزانترین خودروهای برقی | مینی کوپر اس‌ای

این خودرو کوچک و بامزه هست و یک خودرو برقی ارزان قیمت به حساب می آید. کلمه «مینی» به معنای کوچک بیش تر به اندازه باتری خودرو مرتبط هست که با هر بار شارژ تنها ۱۷۶ کیلومتر مسافت طی می نماید. ولی برای یک ماشین ۳۵ هزار دلاری تقریبا مسافت خوبی هست.

در بازه قیمتی ۴۰ هزار دلار خودرو های، هیوندا آیونیک ۵، کیا نیرو برقی، تسلا ۳ و سوبارو سولترا قرار دارند.

ارزانترین خودروهای برقی | پولستار ۲

گرانترین خودرو این لیست پولستار ۲ هست که  قیمت آن ۴۹ هزار و ۸۰۰ دلار هست. پولستار ۲ محصولی از کمپانی ولوو می باشد. دیفراسنیل جلو و تک موتوره هست. اضافه نمودن یک موتور جلو ۱۷۷ اسب بخار قدرت بیشت ری به این خودرو می دهد و امکان رانندگی چهار چرخ را فراهم می نماید. ولی این نسخه ۵۳ هزار دلار قیمت دارد.

جهت خرید از سلامتیان خودرو محور با الویت دریافت خودرو  در این صفحه ثبت نام کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید