احتمالاً خودرو اپل با فناوری واقعیت مجازی و بدون پنجره تولید می‌گردد
احتمالاً خودرو اپل با فناوری واقعیت مجازی و بدون پنجره تولید می‌گردد | سلامتیان خودرو محور |

گفته می‌شود کمپانی اپل به‌ دنبال تولید خودرویی هست که هیچ پنجره‌ ای ندارد و مسافر برای دیدن محیط اطراف احتیاج به استفاده از هدست واقعیت مجازی خواهد بود.

احتمالاً خودرو اپل با فناوری واقعیت مجازی و بدون پنجره تولید می‌گردد

به گزارش سلامتیان خودرو محور، کمپانی اپل در سال ۲۰۱۴ روند توسعه‌ ی خودروی اختصاصی خود را شروع نمود. بعد از سالها سکوت، سرانجام افشاگران دست‌ به‌ کار شدند و اطلاعاتی درباره‌ ی پروژه‌ ی خودروی خودران اپل در دسترس عموم قرار دادند. گفته میشود خودروی برقی کمپانی اپل قرار هست کاملاً خودران باشد و این یعنی در خودروی مورد اشاره خبری از پدال یا فرمان نمی باشد

کمپانی اپل از آن زمان تاکنون چند پتنت جدید مرتبط به خودرو ثبت نموده تا به شماری از ویژگی های احتمالی Apple Car دسترسی داشته باشیم. مخصوصاً با در نظر گرفتن تمایل شدید کمپانی اپل به تولید خودرویی کاملاً خودران یکی از این پتنت‌ ها بسیار جالب به نظر می‌ آید.

به‌ نظر می آید کمپانی اپل پیشتر پتنتی در اداره‌ ی ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات متحده ثبت نموده که به سیستم سرگرمی داخل خودرو با بهره‌ گیری از واقعیت مجازی اشاره می نماید. این سیستم از حرکت خودرو برای غوطه‌ ور کردن مسافر در تجربه‌ هایی که از طریق هدست واقعیت مجازی ارائه می گردد بهره خواهد برد.

در طول سفر، محتواهای واقعیت مجازی با حرکت و شتاب خودروی خودران کمپانی اپل هماهنگ خواهند شد تا یک تجربه‌ ی خاص مبتنی‌ بر مکان ارائه گردد که در طول مسیر تغییراتی به خود مشاهده می نماید.

خودرو اپل با فناوری واقعیت مجازی

پتنت مورد اشاره‌ ی کمپانی اپل به‌ غیر از قسمت سرگرمی به پتانسیل فناوری واقعیت مجازی برای کاهش بیماری‌ های مرتبط به سفر اشاره می نماید. مسافرین خودروی اپل برای مشاهده‌ ی دنیای اطراف به‌ جای شیشه‌ های مرسومی که در خودرو های امروزی پیدا می شوند از هدست واقعیت مجازی استفاده خواهند نمود. این هدست به دوربین‌ هایی که روی بدنه‌ ی دستگاه تعبیه شده‌ اند دسترسی خواهد داشت.

از این فناوری می‌ توان برای مشاهده‌ ی ویدئو و خواندن کتاب در محیطی با ثبات استفاده نمود. از لحاظ تئوری مسافر می‌ تواند در حین سفر در جلسات مجازی نیز شرکت نماید. براساس گزارشهای قبلی، کمپانی اپل در تاریخ نامشخصی در سال ۲۰۲۵ اولین خودروی برقی خود را به‌ صورت رسمی رونمایی می نماید تا در بازار به رقیب اصلی شرکتهایی مانند تسلا تبدیل گردد.

تا هنگام نوشته شدن این مقاله اپل هیچگاه به‌ صورت رسمی تولید خودرو را تأیید یا تکذیب نکرده هست. کمپانی اپل پیشتر بارها نشانهایی تجاری ثبت نموده که هرگز تبدیل به محصول واقعی نشده‌ اند. با همه‌ ی اینها احتمالاً هیچ شرکتی به غیر از اپل نمی‌ تواند خودروی خودرانِ بدون فرمان، پدال و پنجره به مردم به فروش رساند.

جهت خرید از سلامتیان خودرو محور با الویت دریافت خودرو  در این صفحه ثبت نام کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید